בעיה חדשה במכשירי iPhone – הסוללה מתרוקנת תוך שעות

מיליוני משתמשים ברחבי העולם מדווחים בימים באחרונים על התרוקנות מהירה של הסוללה במכשירי iPhone ו-iPad, הנובעת כפי הנראה מאפליקציית Music של אפל ● אפל מודעת לתקלה, אך עדיין לא פרסמה פרטים או תיקון ● בתוך כך, אפל מזהירה: סגירת MacBook עם כיסוי למצלמת רשת יגרום נזק למסך

iPhone 11. צפו להתייקרות של המכשירים הבאים. צילום: אפל

לאחר התקלה במכשירי אפל (Apple) שנגרמה בשל באג בערכת כלי הפיתוח של פייסבוק, מיליוני משתמשי iPhone ברחבי העולם מדווחים בימים באחרונים על התרוקנות מהירה של הסוללה במכשירי iPhone ו-iPad, הנובעת כפי הנראה מאפליקציית Music של אפל. האפליקציה, שמותקנת מראש במכשיר, משתלטת על הסוללה ומרוקנת אותה תוך כמה שעות בודדות – גם אם מסירים אותה מהמכשיר. אפל מודעת לבעיה, אבל הפתרון היחיד שמוצע על ידי התמיכה שלה הוא לבצע אתחול מלא להגדרות היצרן המקוריות.

בניגוד לנוהג של אפל לפתור תקלות רציניות בזמן קצר, משתמשים רבים עדיין מדווחים עליה במשך כמה ימים. מה שמסבך את חקירת המקור לתקלה הוא, שהיא אינה משפיעה על כל המשתמשים, אך מנגד – מושפעים ממנה הן משתמשים רשומים של Music והן משתמשים שאינם רשומים לשירות. בנוסף, התקלה משפיעה על כל הדגמים הנתמכים של ה-iPhone (וגם על כמה דגמים של iPad), שמותקנות בהם גירסאות שונות של iOS – כולל גירסת 13.6 וגם גירסת הבטא של iOS 14, ולפי הדיווחים, התקלה מתפשטת במהירות בקרב המשתמשים.

ניתן לבדוק האם מכשירכם מושפע מן התקלה באמצעות כניסה ל-הגדרות←סוללה­←הצג שימוש בסוללה. בפירוט הפעילות יראו המשתמשים המושפעים פעילות חריגה ברקע של אפליקציית Music.

בשל מגוון המכשירים והגירסאות של מערכות ההפעלה המושפעים מן התקלה, ההערכה היא כי הסיבה לה נעוצה בצד השרת, אם כי אפל עדיין לא סיפקה כל הסבר. מחר אמורה אפל לשחרר את גירסת iOs 13.6.1 וייתכן שהיא כבר תכלול תיקון.

אפל מזהירה: סגירת MacBook עם כיסוי למצלמת רשת יגרום נזק למסך

בתוך כך, אפל פרסמה המלצה למשתמשי MacBook להסיר כיסוי למצלמת הרשת של המכשיר לפני שסוגרים את המחשב. לפי החברה, סגירת המחשב  – כולל דגמי Air ו-Pro בלי להסיר את כיסוי המצלמה עלול לגרום נזק למסך המחשב בשל מגע שנוצר בינו ובין המקלדת. בנוסף, הכיסוי עלול לגרום נזק לחיישן האור הממוקם בקרבת המצלמה, ולהשפיע על הטכנולוגיות של תצוגת הצבעים והבהירות של המסך.

משתמשים רבים החלו להשתמש בכיסוי למצלמת המחשב כדי למנוע אפשרות של התחברות למצלמה מבחוץ, ורבים מהם עבים למדי. במקום בכיסוי, אפל ממליצה לבעלי ה-MacBook לוודא כי מצלמת הרשת אינה פועלת בעזרת הנורה הממוקמת לידה – אור ירוק בנורה מעיד שהיא פועלת. לדבריה, המחשב תוכנן כך שמצלמת הרשת לא יכולה להידלק בלי שהנורה תידלק באור ירוק. בנוסף, החברה ממליצה לבדוק את האפליקציות שדורשות גישה למצלמה בהגדרות המערכת. אם בכל זאת המשתמשים חייבים להשתמש בכיסוי, אפל אומרת כי רצוי שלא יהיה עבה יותר מ-0.1 מ"מ (בעובי של דף נייר), ושלא יהיה כזה שנדבק.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. נתנאל יוסף

    יש לי אייפון ו סוללה שלו מתרוקנת ממש ארבע חמש שעות לאחר שהוא יצא מטעינה מלאה של 100%
    וזה כבר הופך להיות סיוט מתמשך שצריך להטעין את האייפון כמה פעמים במשך היום ..

אירועים קרובים