תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » סאפ: הפעילות העסקית התאוששה מהר יותר מהצפוי ברבעון השני
כריסטיאן קליין, מנכ"ל סאפ. צילום: אתר החברה

סאפ: הפעילות העסקית התאוששה מהר יותר מהצפוי ברבעון השני

הכנסות הענן פיצו על הירידה בהכנסות מרישוי תוכנה, ועם זאת, "למרות שהן עדיין מתחת לרמות הרגילות - ההכנסות מרישוי תוכנה התאוששו יותר מהצפוי"

מאת 9 ביולי 2020, 13:51 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סאפ (SAP) מסרה אתמול (ד') כי פעילותה העסקית רשמה שיפור הדרגתי ברבעון השני, בהשפעת השלכותיו של הסגר העולמי. עם הכנסות ורווח התפעולי שהולכים וגדלים, יצרנית התוכנה הגרמנית אישרה את התחזית השנתית שלה.

סך ההכנסות ברבעון גדלו בשיעור של 2% ל-6.74 מיליארד יורו, שהם 7.64 מיליארד דולרים. רישוי תוכנה – תחום שבזמן רגיל מייצר לענקית ה-IT חלק גדול מרווחיה, אך כיום הוא פחות יציב מכיוון שההכנסה מוכרת מראש – צנח ב-18%, אך הכנסות הענן עלו באותו הסכום. עם זאת, "למרות שהן עדיין מתחת לרמות הרגילות – ההכנסות מרישוי תוכנה התאוששו יותר מהצפוי", מסרה סאפ בהצהרה לפני פרסום הרווחים והוסיפה, כי ההכנסות הראו שיפור רציף משמעותי בהשוואה לרבעון הראשון.

הרווח התפעולי גדל בשיעור של 7% ל-1.96 מיליארד יורו, כאשר סאפ האטה את קצב הגיוס של עובדים חדשים וקיצצה בעלויות, כולל צמצום בהוצאות נסיעות ועריכת אירועים וירטואליים. "התגובה המהירה שלנו למשבר בהיבט של עלויות הובילה לרווח תפעולי משמעותי וגידול בשיעורי הרווח", אמר לוקה מוצ'יץ', סמנכ"ל הכספים של החברה.

סאפ מסרה עוד, כי היא תמשיך להשקיע בחדשנות על מנת לצאת ממשבר הקורונה חזקה עוד יותר. חברת הטכנולוגיה בעלת הערך הגדול ביותר באירופה אישרה את תחזית הרווח התפעולי שלה לשנת 2020, תוך לקיחה בחשבון של הוצאות בלתי צפויות, בטווח של 8.1 עד 8.7 מיליארד יורו, משמע ירידה של 1% -6%. סאפ נאלצה לקצץ את תחזית הרווחים שלה באפריל, לאחר שמגיפת הקורונה גרמה ללקוחות להקפיא הזמנות, וזאת לאחר שחזתה קודם לכן צמיחה של 10%. על פי החברה, "התחזית ממשיכה להיות מבוססת על ההנחה של שיפור הדרגתי בביקושים ברבעון השלישי והרביעי, ככל שכלכלות ייפתחו והסגרים על האוכלוסיות יוסרו." החברה מתכננת לפרסם את הדו"חות הכספיים המלאים של הרבעון השני ב-27 ביולי.

סאפ: הפעילות העסקית התאוששה מהר יותר מהצפוי ברבעון השני Reviewed by on . סאפ (SAP) מסרה אתמול (ד') כי פעילותה העסקית רשמה שיפור הדרגתי ברבעון השני, בהשפעת השלכותיו של הסגר העולמי. עם הכנסות ורווח התפעולי שהולכים וגדלים, יצרנית התוכנה סאפ (SAP) מסרה אתמול (ד') כי פעילותה העסקית רשמה שיפור הדרגתי ברבעון השני, בהשפעת השלכותיו של הסגר העולמי. עם הכנסות ורווח התפעולי שהולכים וגדלים, יצרנית התוכנה Rating: 0

הגיבו