הסכם קיבוצי ראשון לעובדי אריקסון בישראל

ההסכם שנחתם שומר מצד אחד על גמישות ניהולית נרחבת להנהלה ומצד שני מבטיח לעובדים ארוחות, תוספות שכר בגין שנים קודמות, הטבות נלוות, תקציב רווחה ומענק כספי משופר במקרה של פיטורי התייעלות

חותמים על הסכם קיבוצי באריקסון ישראל. צילום: דוברות ההסתדרות

לאחר שהתאגדו בהסתדרות בתחילת 2019, חתמו היום עובדי אריקסון ישראל עם איגוד  איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות, בראשות יקי חלוצי, על הסכם קיבוצי ראשון מול הנהלת החברה. ההסכם כולל תוספות שכר של עד 6.5% רטרואקטיבית ממשכורת ינואר, תקציבי רווחה והטבות נוספות. במידה שיהיו הליכי התייעלות בחברה, עובדים פורשים ייהנו ממענקי פרישה מוגדלים במיוחד.

אריקסון ישראל היא חלק מחברה גלובלית, המונה כ-100 אלף עובדים ברחבי העולם, רבים מהם מאורגנים תחת איגודים מקצועיים. הסניף הישראלי ממוקם בראש העין וכ-60 עובדיו עוסקים בתמיכה ובמכירה של ציוד רשתות סלולר לחברות הגדולות במשק.

בראש ובראשונה, ההסכם הקיבוצי שנחתם היום מקבע מנגנונים ארגוניים לניוד עובדים ושינויים ארגוניים בשיתוף עם ועד עובדי אריקסון ישראל, הסדרת הליכי פיטורים לסוגיהם והענקת ביטחון תעסוקתי לעובדים. כל עובד שיפרוש במסגרת תהליכי התייעלות (במידה שיהיו) יזכה למענק פרישה מוגדל של כ-220% בממוצע מפיצויי הפיטורים הרגילים, שיכול להגיע אף ל-24 משכורות נוספות. עובד שיפרוש לגמלאות יקבל מענק מיוחד בגובה שלוש משכורות.

בנוסף, ההסכם כולל חלוקת תוספת שכר לעובדי החברה על מנת לייצר תיקונים בעיוותי שכר, בגובה של עד 6.5% – רטרואקטיבית ממשכורת חודש ינואר.

סעיפים נוספים בהסכם כוללים תשלום על ארוחת הצהריים בכרטיס נטען לכל עובד בגובה  40 שקל ליום וכן השתתפות ומימון נסיעה בכביש אגרה. לראשונה בחברה, יוקצה תקציב לפעילות רווחה בסך 1,500 שקל לעובד לשנה – תקציב זה ינוהל בהסכמה בין הוועד להנהלה.

איציק דהן, יו"ר ועד הפעולה באריקסון ישראל,: "אני מברך על חתימת ההסכם ומרוצה מאוד מהתוצאה הסופית. ברצוני להודות להנהלה על ההסכם שהושג בשיתוף פעולה וכבוד הדדי ומתוך ראייה משותפת השמה את הצלחת החברה ועובדיה בראש סדר העדיפויות, לאיגוד הסלולר בהובלת יקי ואלון על הליווי הצמוד, הנחישות וההתמדה, ובמיוחד לחבריי לוועד הפעולה על השותפות והתמיכה ההדדית".

אלון ברמן, מנכ"ל אריקסון ישראל, אמר, כי "הנהלת אריקסון ישראל מברכת על ההסכם הקיבוצי שנחתם היום עם העובדים. מאז ומעולם דגלה אריקסון בדיאלוג פתוח וקשוב, מתוך ההכרה בתרומתם וחשיבותם הרבה של העובדים להצלחת החברה וראייתם כשותפים לדרך. אנו מבקשים להודות לנציגי העובדים ולנציגי ההסתדרות במו"מ על עבודתם המאומצת".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים