תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » קורונה: כלי מעקב-מגע מותקן בניידים של כולנו
כבר מותקן בכל הסמארטפונים. כלי מעקב-מגע אחרי קורונה. צילום אילוסטרציה: BigStock

קורונה: כלי מעקב-מגע מותקן בניידים של כולנו

בלי כל קשר לאפליקציית המגן - הכלי הוא חלק מעדכונים אחרונים של מערכות ההפעלה אנדרואיד ו-iOS, ואם תרצו שיעשה בעבורכם את משימת ההגנה והמעקב, עליכם רק להפעיל אותו

מאת 21 ביוני 2020, 14:54 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הסמארטפונים של מרביתנו כבר מכילים כלי מעקב-מגע אחרי נגיף הקורונה בניסיונות לשלוט בהתפשטותו – גם אם לא התקנתם כזה בעצמכם.

בלי כל קשר לאפליקציית המגן הישראלית של הממשלה, בימים האחרונים נחשף כי לכל מכשירי ה-iPhone והאנדרואיד יש כיום, אחרי עדכונם האחרון, כלי מובנה המאפשר למשתמשים לראות אם הם נחשפו למישהו שחלה בקורונה.

ה-BBC דיווח כי כלי המעקב מושבת אוטומטית בכל הטלפונים – אך אם המשתמש מעוניין הוא יכול להפעילו, ובכך לקחת חלק פעיל במניעת התפשטות הנגיף.

הכלי החדש, ששמו Covid-19 Exposure Logging הוא מערכת מעקב-מגע, ממש כמו המגן. מדובר בתוסף שנועד להתריע בפני אנשים שהיו במגע עם מישהו שנדבק במחלה.

קורונה. צילום אילוסטרציה: BigStock

קורונה. צילום אילוסטרציה: BigStock

אפל וגוגל הכריזו על מאמץ משותף שלהן לסייע במאבק בהתפשטות הקורונה כבר ב-10 באפריל, ואפל, כך על פי הדיווחים, הוציאה את התוכנית שלה לפועל עם עדכון iOS 13.5 שיצא ב-20 במאי, ושכלל את תוכנת המעקב. לא דווח באיזה עדכון נכלל השינוי במקרה של גוגל.

בעלי מכשירי iPhone יכולים למצוא את הכלי ב-'הגדרות'–>פרטיות–>בריאות; ובעלי מכשירים מבוססי אנדרואיד יימצאו את החידוש במדור 'שירותים והעדפות' בתפריט ההגדרות. כל מי שיחפוץ בכך יוכל להפעיל את היישום ולהיות מוגן יותר בעזרתו, על אף שמשמעות הדבר היא שגם המשתמש הופך לנעקב בפוטנציה. לפי ה-BBC, הכלי מאפשר למכשירים להחליף נתונים ולהתריע בפני אנשים אם שהו בקרבת מישהו שנמצא שיש לו נגיף קורונה, אבל הנתונים לא נשמרים בשום מקום באופן מרכזי.

קורונה: כלי מעקב-מגע מותקן בניידים של כולנו Reviewed by on . הסמארטפונים של מרביתנו כבר מכילים כלי מעקב-מגע אחרי נגיף הקורונה בניסיונות לשלוט בהתפשטותו - גם אם לא התקנתם כזה בעצמכם. בלי כל קשר לאפליקציית המגן הישראלית של הסמארטפונים של מרביתנו כבר מכילים כלי מעקב-מגע אחרי נגיף הקורונה בניסיונות לשלוט בהתפשטותו - גם אם לא התקנתם כזה בעצמכם. בלי כל קשר לאפליקציית המגן הישראלית של Rating: 0

תגובות (7)

 • Avatar

  יהודה

  אני מפעיל את היישום

 • Avatar

  אלי

  תירגעו! לפי הבי.בי.סי זה לא כלי אלא רק API בו יוכלו להשתמש מפתחי אפליקציות מעקב. כך שהפעלתו בלבד, ללא טעינת איזה אפליקציה מתאימה שנכתבה עבורו – לא עושה דבר

 • Avatar

  Dee

  נראֶה לי, שיש כאן ניגוד פנימי, ואיני מדברת דווקא על עניין הפרטיות. נאמר ש״ה-BBC דיווח כי כלי המעקב מושבת אוטומטית בכל הטלפונים – אך אם המשתמש מעוניין הוא יכול להפעילו, ובכך לקחת חלק פעיל במניעת התפשטות הנגיף.״ וגם: ״הכלי מאפשר למכשירים להחליף נתונים ולהתריע בפני אנשים אם שהו בקרבת מישהו שנמצא שיש לו נגיף קורונה.״ אתה, יהודה, לדוגמא, הפעלת את הכלי, אך אם שהית בקרבת מישהו שהוא נשׂא של הנגיף, אך לא הפעיל אצלו את הכלי, (מה גם ש״הנתונים לא נשמרים בשום מקום באופן מרכזי.״), איך המידע יעבור למכשיר שלך ואליך???!

 • Avatar

  סיגלל

  אני לא אפעיל… יותר מדי דיקטטורה יושמה פה בשם הקורונה

 • Avatar

  רק אנדרואיד

  ממש…
  איזה חולה קורונה יפעיל אפליקציה שתשתמש בתכונה הזו כדי להודיע לכל מי שבסביבתו שהוא צריך להיות בבידוד ולא להסתובב חופשי.
  לא מתאים לישראלים

 • Avatar

  מארק

  אין קשר בין היישום למעקב למי שנמצא בקרבת חולי קורונה.. לבין המעקב של השב"כ.. וכל החולים מהזיות דיקטטורה .. שלא יאשרו את היישום!

 • Avatar

  אריק

  כלי מניעתי. אני בגיל ובמצב בריאותי בסיכון גבוה. אם יש אפשרות למה לא להפעיל לכולם – חובה ואז נדע אם בסופר יש חולה כרגע ונמנע את ההדבקה.

הגיבו