תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » בגלל סירוב למכור ספר: אילון מאסק טען שאמזון מונופול שיש "לשבור"
אילון מאסק, מנכ"ל טסלה, SpaceX, נוירלינק ועוד חברות היי-טק חדשניות. צילום: וויקיפדיה

בגלל סירוב למכור ספר: אילון מאסק טען שאמזון מונופול שיש "לשבור"

ענקית הקמעונאות אונליין סירבה למכור ספר חדש וביקורתי שהוציא עיתונאי אמריקני, המתייחס למשבר הקורונה, לסגר ולטיפול של הממשל במצב ● מאסק, מסיבות לא ממש ברורות, נזעק לעזרת הכותב ולמלחמה באמזון

מאת 8 ביוני 2020, 13:34 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

המיליארדר אילון מאסק, מנכ"ל חברת SpaceX – ששילחה לאחרונה בהצלחה חללית מאוישת פרטית ראשונה מסוגה לחלל – שוב עושה כותרות, והפעם עם סדרת ציוצים זועמים שפרסם ביום ה' האחרון. הציוצים הופנו כלפי הענקית אמזון ומנכ"לה, ג'ף בזוס. בציוציו כינה מאסק את אמזון 'מונופול' וטען שיש לפרק את החברה.

"זה לא שפוי", צייץ מאסק, בתוך שהוא מתייג את בזוס בטוויטר. לאחר מכן המשיך היזם הייחודי וכתב: "זמן לפרק את אמזון. מונופולים הם דבר שגוי!"


אבל מה הצית כך את כעסו של מאסק? הכל התחיל כשהסופר והכתב לשעבר של הניו יורק טיימס, אלכס ברנסון, הביע באמצעות טוויטר את מורת רוחו מאמזון שלדבריו סירבה למכור את ספרו החדש שכותרתו  המסורבלת-משהו היא "אמיתות לא מדווחות על COVID-19 ועל הסגר: חלק 1: מבוא ומניין המתים והערכות".

הספר הביקורתי החדש של ברנסון מתייחס, כפי שניתן להבין משמו, להסגר בימי הקורונה ולהתנהלותה של ממשלת ארה"ב שנועדה, לפחות לכאורה גם אם לא לדברי הסופר, לעצור את התפשטותה. אלא שברנסון התבשר על ידי אמזון כי ענקית המסחר האלקטרוני לא תמכור את ספרו, מכיוון שהוא: "לא עומד בהנחיות שלנו. כתוצאה מכך אנחנו לא מציעים את הספר שלך למכירה".

ברנסון הביע את אכזבתו הניכרת מכך שאמזון לא הסכימה למכור את ספרו, וגרס שההחלטה היא פשוט צנזורה. הציוץ הראשון שפירסם מאסק הגיע בתגובה לדבריו אלו של ברנסון.

לפי דיווח ב-Mercury News הלחצים מהציבור, וכנראה גם מטעם מאסק, גרמו לאמזון לבסוף לשנות את החלטתה זו, ואף להסביר שהיא נבעה מ"טעות" טכנית בכלל. החברה הודיעה לסופר כי הספר ישווק דרכה גם בגרסה הדיגיטלית וגם במתכונת המודפסת. ברנסון בטוח שהפיכת ההחלטה על פיה נזקפת לזכותו של מאסק וצייץ: "תודה ל[email protected] ולכל מי שעזר". דובר אמזון התעקש עם זאת כי למאסק אין קשר לשינוי בגישה.

מריחואנה – מאסק תומך?

מעניין לציין כי בעבר זכה ברנסון בביקורת על הוצאת ספר עתיר הטעיות על הסכנות, לכאורה, שבשימוש במריחואנה. "ספרו לילדיכם: את האמת על מריחואנה, מחלות נפשיות ואלימות" שיצא ב-2019 עורר מחלוקת, והרוויח גינויים מטעם רבים בקהילות המדעיות והרפואיות.

השימוש במריחואנה הפך לעניין שמאסק דווקא תומך בו באופן ציבורי. בסוף השבוע האחרון, מאסק צייץ כי "בטח זה יגרום לי צרות, אבל אני מרגיש שאני חייב להגיד את זה", והוסיף ציוץ: "מכירת מריחואנה הפכה מפשע חמור לעסק חיוני (פתוח במהלך המגיפה) בחלקים רבים באמריקה, ובכל זאת עדיין רבים יושבים בכלא. זה לא הגיוני, ולא צודק".

לפיכך, לא ברור מה יודע מאסק על תוכן הספר החדש ומדוע החליט לקבל את גרסתו של ברנסון שבזוס צינזר אותו. כדאי עם זאת לציין כי בבעלותו של בזוס נמצאת חברת חלל שהיא מתחרה של SpaceX, בשם בלו אוריג'ין.

בגלל סירוב למכור ספר: אילון מאסק טען שאמזון מונופול שיש "לשבור" Reviewed by on . המיליארדר אילון מאסק, מנכ"ל חברת SpaceX - ששילחה לאחרונה בהצלחה חללית מאוישת פרטית ראשונה מסוגה לחלל - שוב עושה כותרות, והפעם עם סדרת ציוצים זועמים שפרסם ביום ה המיליארדר אילון מאסק, מנכ"ל חברת SpaceX - ששילחה לאחרונה בהצלחה חללית מאוישת פרטית ראשונה מסוגה לחלל - שוב עושה כותרות, והפעם עם סדרת ציוצים זועמים שפרסם ביום ה Rating: 0

הגיבו