תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » הערכות: אפל תדחה את ההכרזה על iPhone 12 – בגלל הקורונה
עד כמה משבר הקורונה ישפיע על מועד השקת ה-iPhone החדש? צילום: BigStock

הערכות: אפל תדחה את ההכרזה על iPhone 12 – בגלל הקורונה

בדרך כלל, מהנדסים מאפל ומפוקסקון נפגשים בסוף פברואר - תחילת מרץ כדי לעבור ביחד על התכניות של הדור הבא של מכשירי ה-iPhone, אלא שהשנה, משבר הקורונה ואיסור הטיסות לסין עלולים ליצור בעיות

מאת 26 בפברואר 2020, 17:49 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

האם מגפת הקורונה תוביל לכך שאפל תכריז על ה-iPhone 12 מאוחר יותר מהתחזיות המקוריות שלה? מומחים בשוק מעריכים שהתשובה לכך חיובית.

בדרך כלל, לקראת סוף פברואר או בתחילת מרץ, האנשים שקשורים בתכנון ובייצור של טלפוני הדור הבא של אפל מבקרים אצל הספקים והמרכיבים שלהם, כדי לעבור ביחד על התכניות. אבל השנה, בגלל המגפה ונגזרות המשנה שלה, שכוללות מניעת טיסות לסין ולמדינות נוספות באסיה, שבהן החברה מייצרת את המכשירים שלה, החלק הזה של העבודה צפוי להידחות.

על פי הערכות שנשמעו בשוק, אלא אם מהנדסים של החברה כבר נמצאים בסין ועובדים בכל זאת על בניית תהליכי הייצור, באופן מוגבל, זה יכול להיות רע עבור אפל.

באופן רגיל, במרץ ובאפריל מהנדסים מאפל ומפוקסקון, מפעל הייצור הראשי של ה-iPhone, מרכיבים ביחד את פסי הייצור של הטלפונים החדשים ומריצים בדיקות ראשוניות, כשההתאמות האחרונות מבוצעות לקראת סוף מאי. פוקסקון ומפעלי ייצור אחרים שקשורים לאפל כבר חזרו לעבודה, אבל באופן חלקי בלבד, כשההנהלה, לפחות במקרה של החברה הטייוואנית, עדיין מתפעלת את המפעל מרחוק.

אם מגפת הקורונה תדעך בקרוב, כנראה שההשפעה תהיה קלה והדחייה תהיה של תקופה קצרה. כך או כך, על פי הערכות של מומחים, ספקי החלקים והרכיבים של אפל כבר קיבלו את רוב ההזמנות מהחברה, כי אין צורך להיפגש לשם כך פנים מול פנים.

בכל מקרה, מצבה של אפל ככל הנראה אינו שונה במיוחד ממצבן של יצרניות אחרות, שתלויות גם הן תלות עמוקה בייצור הסיני.

הערכות: אפל תדחה את ההכרזה על iPhone 12 – בגלל הקורונה Reviewed by on . האם מגפת הקורונה תוביל לכך שאפל תכריז על ה-iPhone 12 מאוחר יותר מהתחזיות המקוריות שלה? מומחים בשוק מעריכים שהתשובה לכך חיובית. בדרך כלל, לקראת סוף פברואר או בתח האם מגפת הקורונה תוביל לכך שאפל תכריז על ה-iPhone 12 מאוחר יותר מהתחזיות המקוריות שלה? מומחים בשוק מעריכים שהתשובה לכך חיובית. בדרך כלל, לקראת סוף פברואר או בתח Rating: 0

הגיבו