נחתם הסכם קיבוצי המסדיר זכויות עובדי ECI במיזוג עם ריבון

לפני כשבוע הוכרז סכסוך עבודה בחברת ההיי-טק ECI טלקום ● כעת ההסתדרות והוועד חתמו על הסכם עם ההנהלה, המבטיח שמירה על זכויות 800 העובדים בעת המיזוג ● ריבון רכשה את ECI בנובמבר ב-324 מיליון דולר במזומן ועוד כ-32.5 מיליון במניות

בניין ECI. צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

כשבוע לאחר שהוכרז סכסוך עבודה בחברת ההיי-טק ECI טלקום, נחתם הסכם קיבוצי מיוחד בין ההסתדרות, ועד עובדי ECI והנהלת החברה. ההסכם מסדיר את תנאי 800 עובדיה של החברה הישראלית הנרכשת לקראת אישור המיזוג עם חברת ריבון האמריקנית.

הפגנת מחאה שערכו עובדי ECI ב-2018. צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

הפגנת מחאה שערכו עובדי ECI ב-2018. צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

בנובמבר האחרון הודיעה החברה על רכישתה על ידי ריבון, ב-324 מיליון דולר במזומן ועוד כ-32.5 מיליון במניות. מיד עם הודעת הרכישה דרש ועד העובדים להיכנס למו"מ על מנת להבטיח את תנאיהם וביטחונם של העובדים ביחס לרכישה. לאחר שהמו"מ נקלע למבוי סתום, איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות הכריז על סכסוך עבודה בחברה.

כעת, ימים ספורים לאחר הכרזת הסכסוך, הגיעו הצדדים להבנות ונחתם הסכם קיבוצי מיוחד. המו"מ להסכם לווה על ידי יקי חלוצי, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות ועו"ד כפיר זאב, המייצג את ועד עובדי ECI.

על פי ההסכם בין הצדדים, עד חודש יוני 2020 לא תוכל לקיים החברה כל פיטורים מטעמי התייעלות. ככל שבכוונת החברה לקיים תהליכי אינטגרציה עם ריבון, היא מתחייבת להביא את הנושא למו"מ עם העובדים ולהסדיר את השלכותיו. בנוסף, כל תכנית הונית של אופציות ומניות שתאושר לעובדי ריבון, תחול גם על עובדי ECI בישראל.

עוד הוסכם על הגדלת בסיס ההפרשות ועל הגדלה למקסימום של אחוז ההפרשה לפנסיה. פעימות ההגדלה יוקדמו מכפי שנקבע בהסכם 2018 – למרץ 2021. כמו כן, תקציב הרווחה בחברה יגדל בהדרגתיות בשנתיים הקרובות, בנוסף לתקציב שסוכם בהסכם 2018.

ECI Telecom עוסקת בתחום התקשורת והרשתות, מרכזה הוא בפתח תקווה ומרכז פיתוח נוסף פועל בבאר שבע. עובדיה התאגדו בהסתדרות בשנת 2016 ובמהלך 2018 נחתם בחברה הסכם קיבוצי פורץ דרך, לאחר מאבק ממושך שכלל שביתה במחאה נגד רצון החברה לפטר כ-100 עובדים.

חלוצי, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות, מסר: "עובדי ECI באתרי הפיתוח בארץ הם הנכס והעתיד של חברת ריבון, אני שמח שהנהלת ריבון השכילה לחבור לנציגות העובדים, ומתוך כך גם לתת אמון בעובדים במהלך המיזוג הזה. יש להנהלת ריבון ולנו אינטרס משותף והוא להבטיח את היציבות והביטחון התעסוקתי של העובדים באתרי הפיתוח בארץ, מתוך מטרה להצעיד את ריבון העולמית ולהפוך את המיזוג לחיוני. אני מבקש להודות ליו"ר הוועד, אופיר לוי, ולחברי הוועד על העבודה העיקשת עד להסכם – עובדי ECI בידיים טובות".

לוי, יו"ר ועד העובדים, ציין: "ההסכם הקיבוצי עליו חתמנו היום הוא בשורה אמיתית לעובדים. היה לנו חשש אמיתי שתיגרם פגיעה בביטחון התעסוקתי ושייעשה שינוי חד-צדדי בתנאי העבודה והשכר בעקבות עסקת ריבון. חשש זה קיבל בהסכם מענה מצוין, באמצעות מנגנון הגנה הכולל חובת ניהול מו"מ. בנוסף, הבאנו בשורה נוספת לעובדים בדמות הגדלת הבסיס לפנסיה ותוספת משמעותית לתקציב הרווחה. כולנו מקווים שעסקת ריבון תעשה טוב לחברה ולעובדיה, ויודעים כעת שנדע להתמודד עם כל השלכה אפשרית שתהיה על העובדים בעקבות המיזוג".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים