יפן מזהירה: מתקפת סייבר – האיום החמור ביותר על האולימפיאדה

על פי הביון היפני, האקרים מתכננים מתקפות על המשחקים האולימפיים והפראלימפיים, שיתקיימו בקיץ הקרוב בטוקיו ● מנהלת האולימפיאדה: כבר מתנהל קמפיין פישינג על ידי שליחת מיילים שנחזים להיות מהצוות שמארגן את המשחקים

גם ההאקרים רוצים להשתתף באולימפיאדה. צילום אילוסטרציה: BigStock

האיום החמור ביותר על האולימפיאדה, שתיערך בקיץ הקרוב בטוקיו, הוא לא אירועי טרור, אלא מתקפות סייבר – כך על פי סוכנות המודיעין לביטחון פנים היפנית.

בדו"ח השנתי שהנפיקה הסוכנות באחרונה נכתב כי מתקפות סייבר שמכוונות למשחקים האולימפיים, ולאחריהן למשחקים הפראלימפיים (מה שכונה בעבר אולימפיאדת הנכים), שייערכו ביולי-אוגוסט הקרובים, הן מהאיומים הגדולים ביותר שניצבים בפני המדינה. על פי הדו"ח, מתקפות סייבר עלולות לשבש ולהפריע למשחקים ולשאר הפעילויות והאירועים הסובבים את האולימפיאדה, מכיוון שמדינות מארחות באולימפיאדות הקודמות הפכו בשנים האחרונות יעדים למתקפות שכאלה.

קמפיין פישינג מ-"צוות הארגון של המשחקים"

בשבוע שעבר פרסמה מנהלת אולימפיאדת טוקיו 2020 אזהרה שמתריעה מפני קמפיין פישינג מתמשך, שבמסגרתו נשלחים מיילים שנדמים להיראות כאילו הם הגיעו ממארגנים יפניים, שקשורים לצוות הארגון האולימפי. "אף על פי שהמייל עשוי להיראות רשמי ולגיטימי, אם אין לך סיבה לקבל מייל שכזה, או אם התוכן שלו מוטל בספק, אסור ללחוץ על הקישור או לפתוח קבצים מצורפים", הזהירו המארגנים. לדבריהם, ההודעות המתחזות מפנות את הנמענים לאתרי פישינג או מדביקות את המחשבים שלהם בנוזקות.

על פי נתוני קיודו ניוז, שפורסמו מוקדם יותר השנה, יחידים וארגונים באמריקה וביפן היו יעדים פוטנציאליים לקמפיין פישינג של קבוצת האקרים. שוהרי איגאראשי, סגן נשיא Antuit, שפועלת בעולם הבינה המלאכותית, אמר ש-"כשמסתכלים על הדיאלוג שהם מנהלים, קיימת אפשרות בסבירות גבוהה שקבוצת הההאקרים היא ממוצא סיני". הוא הוסיף כי "ניתן לצפות לעוד מתקפות סייבר שיכוונו לאולימפיאדת טוקיו, כי העולם נוטה להתמקד באירועים ספורטיביים".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים