תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » הטבלה לא משקרת: מהירות הגלישה בישראל מדרדרת
ישראל עדיין ממתינה למהירות גלישה גבוהה. אילוסטרציה: BigStock

הטבלה לא משקרת: מהירות הגלישה בישראל מדרדרת

בעוד העולם מתקדם במהירות לעידן חדש של גלישה מהירה זוחלת ישראל מאחור עם נתונים לא מזהירים ● אלופת הגלישה המהירה היא דרום קוריאה

מאת 21 בנובמבר 2019, 14:23 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בעוד העולם שוחה בסיבים אופטיים, מהירות הגלישה הסלולרית היחסית בישראל ממשיכה להידרדר, כל זה בשעה שאירופה רצה כבר אל עבר דור 5.

עדות לכך היא הנתונים במדד Speedtest של חברת אוקלה, שבין השאר מספקת אפליקציות לבדיקת מהירויות חיבור, ישראל הגיע למקום 77 במדד אוקטובר האחרון, הנמוך ביותר שלה אי פעם במדד שמכיל 141 מדינות שנבדקות מבחינת מהירות גלישה סלולארית בכל חודש וחודשו.

נתון זה מצביע על ירידה של שני מקומות לעומת החודש שעבר, והסיבה היא שמהירות ההורדה הממוצעת שנבדקה עומדת על 23.74 מגה-ביט/לשנייה בלבד, וזאת לעומת מהירות העלאה ממוצעת של 13.61 מגה-ביט/לשנייה. רק לשם השוואה, הממוצע הגלובלי עומד על 30.02 מגה-ביט/לשנייה במקרה של הורדה, ו-11.59 מגה-ביט/לשנייה במקרה של העלאה.

למעשה, לא רק שישראל נמצאת במיקום הכי נמוך ברשימה מבין מדינות ה-OECD, היא גם במיקום הכי נמוך מכל מדינות המערב בכלל. ממש מעל ישראל נמצאות אנגולה עם 76 מב"ש ופיג'י עם 24.55 מב"ש.

בראשית טבלת הדירוג נמצאת באופן לא מפתיע דרום קוריאה עם מהירות הורדה ממוצעת של 112.77 מגה-ביט/לשנייה, לאחריה קטאר עם 75.02 מב"ש ונורבגיה עם 69.53 מב"ש.

הטבלה לא משקרת: מהירות הגלישה בישראל מדרדרת Reviewed by on . בעוד העולם שוחה בסיבים אופטיים, מהירות הגלישה הסלולרית היחסית בישראל ממשיכה להידרדר, כל זה בשעה שאירופה רצה כבר אל עבר דור 5. עדות לכך היא הנתונים במדד Speedtes בעוד העולם שוחה בסיבים אופטיים, מהירות הגלישה הסלולרית היחסית בישראל ממשיכה להידרדר, כל זה בשעה שאירופה רצה כבר אל עבר דור 5. עדות לכך היא הנתונים במדד Speedtes Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    תומר

    סוף סוף אומרים את האמת.
    אומת ההייטק עלק.

הגיבו