פייסבוק תשלב את תכונת ההודעות של אינסטגרם לתוך המסנג'ר

לפי דיווח בבלומברג, פייסבוק החלה במהלך לשלב מערכות ולאפשר למשתמשי אינסטגרם לתקשר עם משתמשי המסנג'ר באותה פלטפורמה

Facebook Messenger. אילוסטרציה: BigStock

פייסבוק החלה במהלך שהיא מתכננת מזה זמן לשלב מערכות, וראשיתו שילוב תכונת ההודעות המיידיות של אינסטגרם לתוך המסנג'ר, כלומר משתמשי אינסטגרם יוכלו לתקשר עם משתמשי המסנג'ר. כך דווח בבלומברג, בידיעה שמצטטת גורמים המעורבים בנושא.

הנראות של תכונת ההודעות באפליקציית שיתוף התמונות, שנקראת Direct Messages לא תשתנה, אך הטכנולוגיה שמפעילה את השירות תזכה לשינויים.

בשנה שעברה החליט מרק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, לאפשר לכל המשתמשים של השירותים שבבעלות פייסבוק – אינסטגרם, ווטסאפ ומסנג'ר – לשוחח באמצעות הודעות מיידיות בלי לעבור מאפליקציה לאפליקציה. המהלך לכיוון הפעולה ההדדית תואר על ידו כמשימה טכנית גדולה, והיא אף גרמה למתחים בתוך החברה בעקבות ביקורת על כך, שהמוצרים הבודדים מצליחים בחלקו בזכות העובדה שהם אינם קשורים ישירות לפייסבוק, שהמוניטין שלה נפגעו בעקבות הביקורות הקשורות לנוהגיה בנושאי פרטיות ושיתוף נתונים.

לפי הדיווחים, צוקרברג הבהיר לבכירים בחברה, כי אינסטגרם ו-ווטסאפ, שנרכשו על ידי פייסבוק ב-2012 וב-2014, בהתאמה, עשו שימוש במשאבים של פייסבוק כדי להעצים את המותג שלהן – וכעת הגיע הזמן שגם הן יתרמו בחזרה לחברה האם. בשנים האחרונות הקפיד צוקרברג להיות מעורב יותר בפעילות של אינסטגרם ו-ווטסאפ ואפילו בלם את עצמאותן מתוך כוונה שכל השירותים יפעלו יותר בהדדיות. לפי דיווחים בשבוע שעבר, פייסבוק גם ערכה שינויים במבנה הדיווח בחטיבות שלה, והצוות של Direct Messages מדווח כעת לצוות של המסנג'ר, ומנהלי ארבע האפליקציות הראשיות של פייסבוק מדווחים כולם ישירות לצוקרברג.

באחרונה גם הודיעה פייסבוק כי המיתוג של אינסטגרם ו-ווטסאפ ישתנה לאינסטגרם מאת פייסבוק (Instagram from Facebook), ול-ווטסאפ מאת פייסבוק (WhatsApp from Facebook).

תוכנית זו של צוקרברג גרמה גם למייסדי אינסטגרם, קווין סיסטרום ומייק קריגר, לעזוב את החברה בשל מעורבות היתר של צוקרברג, וגם מייסדי ווטסאפ עזבו אותה לאחר עימות עם צוקרברג בשל תוכניתו לשלב פרסום בווטסאפ, דבר שהתנגדו לו נחרצות מאז שהקימו את החברה.

למרות העזיבות הדרמטיות האלה, התוכניות של צוקרברג לבצע קירוב בין השירותים השונים לא השתנו.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים