הונאות דוא"ל הוכפלו תוך שנתיים – 300 מיליון דולר נגנבים בחודש

רשות האכיפה למניעת פשעים פיננסיים במשרד האוצר האמריקני סיכמה את שנת 2018, ומצאה כי מספר הדיווחים על פעילות חשודה בדואר האלקטרוני העסקי הוכפלו מכ-500 לחודש ב-2016, ליותר מ-1,100 אשתקד

הונאת פישינג. צילום אילוסטרציה: BigStock

בזמן שאנשים תמימים וישרי דרך מזיעים כדי להתפרנס, יושבים להם האקרים במזגן, ועושים כסף קל מהונאות דואר אלקטרוני עסקיות. על פי FinCEN, רשות האכיפה למניעת פשעים פיננסיים במשרד האוצר האמריקני, ארגונים בארה"ב מאבדים מדי חודש יותר מ-301 מיליון דולרים בשל הונאות דוא"ל עסקיות.

סוכנות FinCEN סיכמה את שנת 2018, ומצאה כי מספר הדיווחים על פעילות חשודה בדואר האלקטרוני העסקי הוכפלו מכ-500 לחודש ב-2016, ליותר מ-1,100 בשנה שעברה.

בתוך כלל הונאות הדואר, זו של התחזות למנכ"ל או לדרג ההנהלה בארגון ירדה ל-12%, לעומת 33% בשנת 2017. מנגד, הערך הכולל של ניסיונות ההונאה יותר משילש את עצמו בתקופה האמורה.

על פי הסוכנות, השיטה המועדפת לחילוץ כספי בשנת 2018, הייתה הונאה בה זויפו פרטי הספק או חשבוניות הלקוח – שיטה זו אחראית ל-39% מכלל ההונאות האלקטרוניות, לעומת 30% בשנת 2017. ארגונים ממגזרי הייצור והבנייה היוו את היעד המועדף להונאות עסקיות בדוא"ל, הן ב-2017 והן בשנה שעברה.

FinCEN היא גוף במשרד האוצר של ארה"ב, שהוקם בשנת 1990 כדי להילחם בהלבנת הון, מימון טרור ופשעים פיננסיים אחרים. בשנים האחרונות, הסוכנות היא בעלת תפקיד פעיל יותר, בשל הגידול בפשעי הסייבר והשימוש הנרחב יותר הנעשה במטבעות קריפטוגרפיים. אחד התחומים שבו עובדי הסוכנות מתמחים הוא הונאות דוא"ל, בעיקר בהוראות תשלום כוזבות ששולחים הפושעים למוסדות פיננסיים או לעסקים. עד כה, בעבודה משותפת עם רשויות אכיפת החוק, הסוכנות הצליחה למנוע הונאות דיגיטליות בשווי של יותר מחצי מיליארד דולרים. 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים