דו"ח השקיפות של אפל חושף לראשונה את הבקשות מממשלות להסרת יישומים

בפעם הראשונה אי פעם פרסמה אפל בדו"ח השקיפות האחרון שלה את מספר הבקשות שהופנו אליה מממשלות להסיר אפליקציות מחנות ה-App store שלה, כמו גם את הבקשות שהפנו ממשלות לגישה לחשבונות נתונים ועוד

בפעם הראשונה אי פעם פרסמה אפל את מספר הבקשות שהופנו אליה מממשלות להסיר אפליקציות מחנות ה-App store שלה. כבר לפני יותר משנה הבטיחה החברה לפרסם מספרים אלה, החל מדוח השקיפות הנוכחי.

בדו"ח השקיפות שלה שפורסם אתמול, ציינה ענקית הטכנולוגיה כי קיבלה 80 בקשות מ-11 מדינות להסיר 634 אפליקציות מהחנויות המקומיות במהלך 1 ביולי עד 31 בדצמבר 2018.

אפל לא מנתה את האפליקציות שהוסרו, אך ציינה ברוב המקרים את הסיבה להסרה.

מרבית בקשות ההסרה הגיעו מסין, שביקשה להסיר 517 אפליקציות בטענה כי הן מפירות את חוקי ההימורים והפורנוגרפיה שלה. גם וייטנאם ואוסטריה ביקשו הסרה של כמה אפליקציות שמפירות את חוקי ההימורים שלהן, בעוד כווית ביקשה מאפל להסיר אפליקציות הנוגדות את חוקי הפרטיות שלה. ערב הסעודית, טורקיה ולבנון היו גם בין המדינות שביקשו להסיר כמה אפליקציות, לצד הולנד, נורווגיה ושווייץ.

אפל ציינה גם, כי בדו"ח השקיפות הבא שלה, הצפוי לאמצע 2020, תדווח על הערעורים שהיא מקבלת בעקבות דרישות הממשלות להסיר אפליקציות מקומיות.

עוד פרסמה אפל לראשונה מכתבים הנוגעים לביטחון לאומי שקיבלה היתר לפרסמם. מכתבים אלה הם בדרך כלל התראות לפני תביעות, הנשלחות על ידי ה-FBI  ללא החלטה שיפוטית ולעתים קרובות גם בצו חיסיון שמונע מן החברה מלחשוף את קיומן. ואולם לאחר שנחקק חוק חופש המידע ב-2015, נדרש ה-FBI לסקור מדי תקופה את צווי החיסיון ולהסיר את אלה שאינם נדרשים עוד.

בעקבות זאת, חשפה אפל כי קיבלה מכתבים שכאלה ב-2017, אך מעולם לא פרסמה אותם. בדו"ח האחרון, כאמור, פרסמה החברה כמה דרישות של הביטחון הלאומי משנת 2018, שצו החיסיון שלהן הוסר באפריל ובמאי 2019.

בסך הכל קיבלה אפל 29,183 בקשות שונות מממשלות לגישה ל-213,737 מכשירים במהלך ששת החודשים המדוברים – רובן מגרמניה, שהפנתה 12,343 בקשות משפטיות, כשהסיבה העיקרית היא חקירות המשטרה בנוגע למכשירים גנובים.

בקשות נוספות שקיבלה אפל נוגעות לחשבונות של נתונים, כמו מידע המאוחסן בענן, בנוגע ל-22,503 חשבונות, ובנוסף, 1,823 בקשות ממשלתיות לשימור מידע לשלושה חודשים של 5,553 חשבונות, שבמהלכם פעלו גופי האכיפה השונים כדי לקבל צווים מבתי המשפט שיאפשרו להם גישה לנתונים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים