תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » נשים ומחשבים: יעל ברק, SQLink
יעל ברק, סמנכ"לית משאבי האנוש של SQLink. צילום: רותם רוגובסקי

נשים ומחשבים: יעל ברק, SQLink

לרגל יום האישה הבינלאומי אנחנו, באנשים ומחשבים, מציגים לכם לאורך החודש הנוכחי נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● הפעם: יעל ברק, סמנכ"לית משאבי האנוש של SQLink

מאת 7 באפריל 2019, 13:14 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שם: יעל ברק.

תפקיד: סמנכ"לית משאבי האנוש של SQLink.

ותק בתפקיד: חמישה חודשים.

תפקידים קודמים: סמנכ"לית משאבי האנוש של באבקום סנטרס ומנהלת משאבי אנוש גלובלית בפרוטרום.

השכלה ושירות צבאי: תואר שני בייעוץ ארגוני מאוניברסיטת חיפה, וקצינת חינוך בבה"ד 1 – בית הספר לקצינים.

משפחה: נשואה לאורי + ארבעה ילדים.

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה? עולמות ההיי-טק והטכנולוגיה משתנים כל העת, והדינמיות וההתפתחות של הענף מאז ומעולם סיקרנו ומשכו אותי לתחום. בעברי ניהלתי משאבי אנוש בחברות מדיסציפלינות מגוונות – חברות גלובליות, תעשייתיות, שירותים ועוד, ומהניסיון שלי אני יכולה לומר שבסופו של יום, לא משנה מהיכן את מגיעה, אנשים זה אנשים.

האם את חושבת שיש אפליה נגד נשים בתעשייה? אני חושבת שמצבנו הרבה יותר טוב מבעבר. אני זוכה לפגוש ולעבוד עם נשים מוכשרות מאוד. ובכלל, ניתן לראות שבשנים האחרונות נוצרות עוד ועוד קהילות נשים בהיי-טק – חזקות, תומכות ומפרות. כמי שהנושא קרוב לליבה, אני דואגת לארח מעת לעת פורמים וקהילות נשים אצלנו בחברה, ושמחה לתת במה לתכנים שמטרתם קידום נשים מנהלות ונטוורקינג נשי בתעשייה.

באופן כללי, אני חושבת שאנחנו בכיוון מצוין, אבל יש עוד עבודה. ברמה העובדתית, רוב תפקידי הניהול הבכירים בהיי-טק עדיין מאוישים על יד גברים ובפער ניכר. אני שמחה לומר שאצלנו, ב- SQLink, המצב שונה, ומרבית שדרת הניהול מורכבת מנשים מצוינות.

האם נתקלת אישית באפליה נגדך? באופן אישי – לשמחתי, מעולם לא, אך לאורך השנים נתקלתי סביבי בלא מעט מקרי אפליה על רקע מגדרי והיכן שהיה צריך, הקפדתי לתת מענה תקיף ונחרץ. אלה תופעות שחייבות להיעלם מהתעשייה ולנו, כנשים מנהלות בכירות, יש אחריות מקצועית וחברתית לנושא.

נשים ומחשבים: יעל ברק, SQLink Reviewed by on . שם: יעל ברק. תפקיד: סמנכ"לית משאבי האנוש של SQLink. ותק בתפקיד: חמישה חודשים. תפקידים קודמים: סמנכ"לית משאבי האנוש של באבקום סנטרס ומנהלת משאבי אנוש גלובלית בפר שם: יעל ברק. תפקיד: סמנכ"לית משאבי האנוש של SQLink. ותק בתפקיד: חמישה חודשים. תפקידים קודמים: סמנכ"לית משאבי האנוש של באבקום סנטרס ומנהלת משאבי אנוש גלובלית בפר Rating: 0

תגובות (2)

  • Avatar

    וולף מרגלית

    אין עלייך יעל כן ירבו נשים כמוך

  • Avatar

    עודד

    יעל היא אחת המנהלות המוכשרות והרציניות שיצא לי לעבוד איתן. עלי והצליחי

הגיבו