רוסיה: יזם אינטרנט נשלח לכלא באשמת בגידה במדינה בשירות ארה"ב

גיאורגי פומצ'נקוב נמצא אשם בבגידה חמורה ונידון ל-7 שנים בכלא ● הוא הודה חלקית בהשתתפותו בפרשיית ובפעולה למען ארה"ב מתוך מרכז האבטחה של הפס"ב - שירות הביטחון הפדרלי הרוסי - שבכיר אחר שלו כבר נידון ל-22 שנים בגין בגידה במולדת מוקדם יותר השנה

שחרור מוקדם מהכלא לריאליטי ווינר. צילום אילוסטרציה: BigStock

בית משפט ברוסיה גזר על גיאורגי פומצ'נקוב, יזם אינטרנט רוסי שנאשם במקרה הקשור בבגידה חמורה במולדת ובשירות הביטחון הפדרלי הרוסי, הפס"ב, 7 שנים מאחורי סורג ובריח בכלא שמור במיוחד, כך על פי דיווח של RIA Novosti.

לפי דיווח של Interfax מיום ב', בית המשפט במוסקבה מצא את פומצ'נקוב אשם בהדלפת מידע לארה"ב על המייסד הרוסי של מערכת התשלום Chronopay.

פומצ'נקוב נעצר כבר ב-5 בדצמבר 2016 ולפי התקשורת הרוסית, המקרה שלו קשור במה שהחל בהאשמות כנגד ראש דירקטוריון שירות הביטחון הפדרלי הרוסי, קולונל סרגיי מיכאילוב. אבל המידע על האירועים והאשמות מעורפל משום שהדיונים של בית המשפט בפרשייה היו חסויים ומסווגים, בשל העובדה שחלק מהתיקים שבהם עסקה התביעה נחשבים על תקן סוד מדינה.

גם בכיר מקספרסקי נמצא אשם בפרשה

מלבד מיכאילוב ופומצ'נקוב, נעצרו בפרשה גם עובד לשעבר של מרכז אבטחת המידע של הפס"ב, דמיטרי דוקוצ'יב, וראש יחידת החקירות של אירועי האבטחה בחברת מעבדות קספרסקי, רוסלן סטויאנוב, שנעצרו כבר בתחילת 2017.

RBC דיווח מוקדם יותר כי פומצ'נקוב ודוקוצ'יב הודו חלקית באשמה והסכימו לשתף פעולה עם החקירה, בזמן שמיכאילוב וסטויאנוב כפרו בהאשמות, ולפיכך בחודש שעבר נגזרו עליהם 22 ו-14 שנים בכלא, בהתאמה.

התקשורת הרוסית דיווחה בשנת 2017 כי הקבוצה נחשדה בכך שסיפקה לפקידים בכירים בארה"ב מידע על פריצה של המודיעין הצבאי הרוסי למחשבי הוועדה הלאומית הדמוקרטית – אף כי ההאשמה מעולם לא נכללה באופן רשמי בהאשמותיהם.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים