תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » האם Google Maps יכלול תכונה שתאפשר לשלוט יותר בנתונים האישיים?
שירות המפות של גוגל

האם Google Maps יכלול תכונה שתאפשר לשלוט יותר בנתונים האישיים?

הענקית ממאונטיין וויו פרסמה גרסה חדשה של כלי המפות לבדיקות בטא, והיא כוללות תכונות שונות שהחברה שוקלת לעתיד ביניהן יש תכונת פרטיות חדשה שתאפשר לנו לנהל טוב יותר את נתוני המיקום

מאת 14 בפברואר 2019, 13:37 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

העדכון החדש והמתקרב של כלי המפות של גוגל, ה-Google Maps, יציע ככל הנראה חידוש מטעם החברה  – מצב בשם "מחק אוטומטית את היסטוריית המיקומים", כך טוען האתר 9to5Google, אחרי שבחן לעומק את גרסת הבטא שנבדקת כעת. התכונה המדוברת תמחק באופן אוטומטי את היסטוריית המיקומים שלכם, מבלי שתצטרכו להתעסק בשינויי הגדרות מציקים – שבעבור רבים הם גם מורכבים לביצוע – ושבנוסף גם שמענו עליהם שאינם מועילים לגמרי.

התכונה החדשה, אם תיכנס אכן לפעולה בעבור כלל המשתמשים, עתידה להעניק לנו קצת שליטה על האופן שבו גוגל מלקטת ומנהלת את נתונינו הפרטיים, נושא שעלה לכותרות ביתר שאת השנה האחרונה.

באוגוסט האחרון הוגשה תביעה ייצוגית בסן פרנסיסקו נגד גוגל, בטענה כי היא עוקבת אחר תנועת משתמשי אנדרואיד ו-iPhone באופן לא חוקי, גם כאשר הם חוסמים אפשרות זו בהגדרות האבטחה של מכשיריהם. על פי דיווחים שונים, ביניהם דיווח של רויטרס, בכתב התביעה נטען כי בניגוד להבטחת ענקית הטכנולוגיה לפיה כאשר המשתמשים מסירים את עצמם מאפשרות "היסטוריית המיקום" בהגדרות הסמארטפונים אין כל אפשרות לתעד את מיקומם ולעקוב אחר תנועתם, למעשה הדבר אינו נכון בפועל והחברה למעשה מפרה לכאורה את פרטיות המשתמשים בכך שהיא עוקבת אחר תנועתם  ואף מתעדת את היסטוריית התנועה. כל זאת, נטען, נעשה באופן קבוע וללא ידיעה או הסכמת המשתמשים.

נתוני מיקום. אילוסטרציה: BigStock

נתוני מיקום. אילוסטרציה: BigStock

פרטיות המשתמש לנגד העיניים?

על פי הדיווח של 9to5Google, גרסת ה-APK העדכנית של כלי המפות, 10.10 מספרה, מגלה כי ענקית החיפוש עשויה שלא לאחסן נתוני מיקום של משתמשים עוד כפי שנהגה עד כה. העדכון הבא של כלי המפות, כך נראה, יכיל פיצ'ר שיציע למשתמשים לבחור אם גוגל תשמור את הנתונים שלהם אם לאו, ואפשרות להורות לה למחוק באופן אוטומטי את הנתונים לאחר זמן מה. אם גוגל תוסיף את התכונה הזו, נרוויח אפליקציה אחת פחות שמפניה יש לדאוג בכל האמור לגבי הנתונים שלנו.

יצוין כי הפרת פרטיות מהסוג הזה היא בדיוק מה שכללי ה-GDPR של האיחוד האירופי, שנכנסו לתוקף במאי 2018, מטפלים בו, ושכיום עלול להביא אל חברות הטכנולוגיה שיעשו כן קנסות שיא. זו אולי הסיבה לכך שגוגל מנסה לשפר את פרטיות המשתמש באפליקציית המפות, המאוד משמעותית בין שירותיה, שהפעלתה מחייבת גישה למיקום שלנו. אם אכן כך – מדובר בצעד מצוין לקראת תיקון הדברים ובהקדם.

חידושים אחרים לא לגמרי ברורים

ויש במפות הדור הבא גם עוד חידושים שמסתמנים באופק – כלי הנקרא 'אירועים אישיים' (Personal Events), שמסתמן כי כאשר יופעל מיקומים מאירועים שהזנתם בלוח השנה של גוגל, ה-Google Calendar יופיעו במפה.

בנוסף, לפי 9to5Google, יש קוד שיאפשר למשתמשים לצפות בתצוגה מקדימה של המקטעים הראשונים והאחרים של מסעותיהם, אך המגזין מסביר כי לא נמצא אזכור למשמעות התוספת הספציפית שאולי תגיע גם היא למפות.

האם Google Maps יכלול תכונה שתאפשר לשלוט יותר בנתונים האישיים? Reviewed by on . העדכון החדש והמתקרב של כלי המפות של גוגל, ה-Google Maps, יציע ככל הנראה חידוש מטעם החברה  - מצב בשם "מחק אוטומטית את היסטוריית המיקומים", כך טוען האתר 9to5Googl העדכון החדש והמתקרב של כלי המפות של גוגל, ה-Google Maps, יציע ככל הנראה חידוש מטעם החברה  - מצב בשם "מחק אוטומטית את היסטוריית המיקומים", כך טוען האתר 9to5Googl Rating: 0

הגיבו