שוק המחשבים: הרבעון הגרוע מאז הרבעון השלישי של 2016

בסך הכל נמכרו ברבעון השלישי כ-68 מיליון מחשבים מול 71 מיליון ברבעון השלישי בשנה בקודמת.

מחשבים. צילום: BigStock

שוק המחשבים רשם את הרבעון הכי גרוע שלו מאז הרבעון השלישי של 2016 כששתי חברות מחקר השוק המובילות, IDC וגרטנר, הציגו נפילה משמעותית במונחים של שנה לשנה – 3.7% לפי הראשונה, ו-4.3% לפי השנייה.

שתי החברות אף העריכו כי הסיבה העיקרית לכך היא החוסר הממושך למדי במעבדים של אינטל כשחברות לא רצו, או לא יכלו, להשלים את החסר עם מעבדים של AMD, וכן בעיות בשרשרת הייצור של יצרניות המחשבים השונות.

בנוסף לדברים, זה גם קרה בתקופה בה ההיצע לא עמד בביקושים. לאחר כמה רבעונים של ציפייה לשדרוג משמעותי בשוק העסקי, גם ובעיקר בגלל האימוץ ההולך וגדל של Windows 10, הוא הגיע לשטח אבל החברות לא הצליחו לעמוד בו. הדבר הוביל להערכה לפיה ברבעון הראשון לפחות של 2019, ואולי אף יותר מכך, הביקושים יישארו גבוהים עם זמינות שהולכת ומשתפרת של המעבדים.

הסכסוך המסחרי ההולך וגדל בין סין לארה"ב  כבר פגע ויכול לפגוע עוד בשוק ה-PC,

מצד שני הסכסוך המסחרי ההולך וגדל בין סין לארצות הברית כבר פגע ויכול לפגוע עוד יותר בשוק ה-PC, מציינים האנליסטים. חברות סיניות רבות תלויות בהזמנות מארצות הברית, וכשהביקושים מספקי ויצרניות המשנה מסין נמצאים במגמת ירידה, גם החברות הללו לא רוכשות מחשבים חדשים, כך שהשוק הסיני צפוי לעבור ירידה גדולה במכירות בהיבט של מחשבים אישיים.

בסך הכל נמכרו ברבעון השלישי כ-68 מיליון מחשבים מול 71 מיליון ברבעון השלישי בשנה בקודמת. לפי IDC, חמש החברות המובילות הן לנובו עם 24.6% מהמכירות ברבעון האחרון של 2018. אחריה מוצבת HP עם 23.6% מהמכירות ובמקום השלישי דל עם 16.5%. בהמשך נצבות אפל עם 7.2% ואייסר עם 6.7%, במקומות הסוגרים את החמישייה. לפי גרטנר HP מובילה את השוק מבחינת נתח שוק, שאחריה דל ולנובו רק שלישית.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים