תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » סקר: כ-40% מעובדי ההיי-טק חשים בדיכאון
תוצאות מדכאות. צילום אילוסטרציה: BigStock

סקר: כ-40% מעובדי ההיי-טק חשים בדיכאון

תעשיית ההיי-טק מתגמלת בשכר ובתנאים טובים, אבל זה לא מונע מעובדים רבים בה לחוש בדיכאון - מעלה סקר חדש ● איזו חברה "מצטיינת" בהקשר זה?

מאת 11 בדצמבר 2018, 11:46 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

דיכאון, כפי שקובע ארגון הבריאות העולמי, הוא אחת ההפרעות הנפוצות ברחבי העולם, והוא פוגע באדם המדוכא עצמו ובקהילה שלו. על אף שתעשיית ההיי-טק ידועה בתגמול גבוה לעובדים, בתנאים משופרים ובמאמצים לאפשר לעובדיה איזון בין העבודה לחיים – דומה שהעובדים בענף נמצאים בסיכון גבוה ללקות במרה שחורה.

ממשאל שערכה הרשת החברתית Blind בקרב משתמשיה עולה שכמעט 40% מעובדי ההיי-טק לוקים בדיכאון. כאשר נשאלו האם הם חושבים שהם בדיכאון, 38.8% ענו "נכון" ו-61.2% – "לא נכון".

Blind מגדירה את עצמה כרשת חברתית אנונימית למועסקים, ומשתמשיה משתפים בצורה אנונימית את הקהילה בנושאים הקשורים לתנאי העסקה, לשחיקה, לחוסר שינה, ללחצים, לעבודה מאומצת, לשעות עבודה לא סדירות ולתחושותיהם הקשורות לעבודה. המשאל נערך בין התאריכים 20 ל-28 בנובמבר האחרון והשיבו עליו 10,081 משתמשים של הרשת החברתית.

המספר הכי גבוה של עובדים דיכאוניים – באמזון

עוד נבדקו התוצאות בהפרדה לפי החברות המעסיקות, כשנלקחו בחשבון לפחות 100 תגובות של מועסקים בכל חברה. מהממצאים עולה שאמזון מובילה במספר המועסקים בה שחשים כי הם בדיכאון, עם 43.4%. אחריה בשלישייה הראשונה מיקרוסופט עם 41.6% ואינטל עם 38.9%. השיעור הנמוך ביותר של העובדים הדיכאוניים – 30.6% – מועסק באפל, כשלפניה גוגל עם 33.1% וסיסקו עם 34.6%.

אמנם זה לא מחקר קליני והדיכאון שאליו מתכוונים המשיבים לסקר ככל הנראה אינו קליני (שממנו סובלים, על פי ארגון הבריאות העולמי, קצת יותר מ-4% מבני האדם) אלא חולף, אבל תוצאותיו מעידות שיש צורך גובר לדון בנושאים הקשורים בבריאות הנפש בתעשיית ההיי-טק.

סקר: כ-40% מעובדי ההיי-טק חשים בדיכאון Reviewed by on . דיכאון, כפי שקובע ארגון הבריאות העולמי, הוא אחת ההפרעות הנפוצות ברחבי העולם, והוא פוגע באדם המדוכא עצמו ובקהילה שלו. על אף שתעשיית ההיי-טק ידועה בתגמול גבוה לעו דיכאון, כפי שקובע ארגון הבריאות העולמי, הוא אחת ההפרעות הנפוצות ברחבי העולם, והוא פוגע באדם המדוכא עצמו ובקהילה שלו. על אף שתעשיית ההיי-טק ידועה בתגמול גבוה לעו Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    אמיר

    הסקר נעשה בחול.
    ואופי ההייטק שם שונה מאשר בארץ.
    לא רלוונטי.

הגיבו