תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » האם אנגלה מרקל תתרום לחיזוק הנשים בהיי-טק הישראלי?
גם היא הייתה קורבן לפריצה. אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה. צילום: palinchak/BigStock

האם אנגלה מרקל תתרום לחיזוק הנשים בהיי-טק הישראלי?

תמונה מתוך אירוע חדשנות במוזיאון ישראל, בה נראית קנצלרית גרמניה עם יזמים ישראליים גברים בלבד, עוררה את זעמם של גולשים, ובעיקר גולשות ● יש גם מי שפתחו אירוע פייסבוק ומתכננות צילום "תיקון"

מאת 7 באוקטובר 2018, 18:11 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקרו ביום ה' האחרון במוזיאון ישראל, שם הוצגו בפניהם יוזמות טכנולוגיות כחול לבן. מרקל טעמה במפגש מההיי-טק הישראלי, והתרשמה משלל הפיתוחים. אלא שהיה גם משהו שהפריע לה, ולרבים אחרים: כל היזמים שהציגו בפניה ובפני נתניהו את פיתוחיהם היו גברים. הדבר בלט במיוחד בתמונה שצולמה במהלך הסיור, שבה נראים גברים רבים, כאשר היא האישה היחידה.

מרקל העירה על כך ואמרה לראש הממשלה ולרעייתו, שרה, כי "אני שמחה על המפגש, אני שמחה על הדיון. אך אם תהיה בפעם הבאה תהיה פה גם אישה – זה יהיה נחמד".

התגובות ברשת על התמונה ועל ההערה של מרקל לא איחרו לבוא. גולשים רבים, ובעיקר גולשות, קבלו על כך והעלו את החוסר בנשים בהיי-טק הישראלי. בפייסבוק אף נפתח אירוע לצילום של מנהיגות ומנהיגי העתיד, כ-"תיקון" לתמונה המדוברת. האירוע ייערך ביום ד' השבוע בשעה 18:00 בכיכר רבין בתל אביב.

חברות הקבוצה הוציאו "קול קורא ליצירת תמונה מאוזנת של מנהיגות ומנהיגי העתיד עם הגב' הקנצלרית אנגלה מרקל, תמונה שלא צולמה בשעת אמת. החלטנו לתת כתף לתיקון הטעות ולהצטלם ביחד מתוך קריאה לעתיד שוויוני ומאוזן בישראל".

התמונה הביאה לתגובות גם מהמערכת הפוליטית. כך, למשל, ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) פנתה לראש הממשלה נתניהו ולשר הכלכלה, אלי כהן, וכתבה כי "זהו פוטו-אופ מביך לצידה של אחת המנהיגות החשובות בעולם. לא יכולה להיות שום הצדקה להציג את המגזר העסקי באופן זה. במגזר העסקי של היום, מתחומי התעשייה המסורתית ועד יזמות ההיי-טק, ישנן נשים רבות שהיו צריכות ליטול חלק במפגש הזה. היה קל מאוד להביא נשים מובילות למפגש ומדהים שלא טרחתם על כך".

במשרד החוץ התנצלו על כך.

בתוך כך, ביום ה' האחרון התקיים המפגש הראשון של ועדת ההיגוי של אירוע מבית אנשים ומחשבים להענקת אותות הערכה על פעילות יוצאת דופן בתחום הטרנספורמציה הדיגיטלית. כמעט כל צוות השיפוט בתחרות מורכב משופטות – שבע במספר.

האם אנגלה מרקל תתרום לחיזוק הנשים בהיי-טק הישראלי? Reviewed by on . קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקרו ביום ה' האחרון במוזיאון ישראל, שם הוצגו בפניהם יוזמות טכנולוגיות כחול לבן. מרקל טעמה במפגש מההיי-ט קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקרו ביום ה' האחרון במוזיאון ישראל, שם הוצגו בפניהם יוזמות טכנולוגיות כחול לבן. מרקל טעמה במפגש מההיי-ט Rating: 0

הגיבו