מה יהיו הטכנולוגיות החמות ב-2019?

אנליסטים משחררים הערכות כיצד ייראה עולם ה-IT והמחשוב בשנה הבאה ועל מה נדבר ב-2019 וכבר ניתן לומר - הכנסים והוועידות של אנשים ומחשבים יעסקו בדיוק במה שיניע את תחום החדשנות הטכנולוגי

תסייע לצאת מהמשבר. חדשנות טכנולוגית. אילוסטרציה: BigStock

רגע לפני סיום החגים וחזרה מלאה לשגרה, אל תוך הרבעון הרביעי של שנת העסקים, מתחילים האנליסטים לשחרר הערכות כיצד ייראה עולם ה-IT והמחשוב בשנה הבאה ועל מה נדבר ב-2019.

בריאן בורק, מנהל המחקר של גרטנר (Gartner) דיבר לפני כמה ימים בכנס של החברה בקייפטאון והתייחס בין היתר למגמות שצפויות בשנה הבאה. באופן לא מפתיע, תחום ה-AI ישולב בלא מעט תחומים, במינון הרבה יותר גבוה ובולט מאשר בשנים קודמות.

בורק אומר כי אין ספק כי הבינה המלאכותית היא נושא שכל התעשייה תדבר עליו. וגם תחוש אותו. זו תהיה השנה שבה רבים יבינו שאין מדובר פה בפילוסופיה, או בתיאוריה, אלא במציאות שמתהווה לנגד עינינו.

ככלל, המגמות שגרטנר צופה ל-2019 כוללות טכנולוגיות שתהיינה בעלות משמעות מרכזית ושישנו תהליכים קיימים, כאלו שארגונים לא יכולים להתעלם מהם להלן, כאשר בחלק מהן מרכיב ה-AI יהיה באופן גלוי או סמוי.

כך למשל תחום האוטומציה. גרטנר מאמינה שעד 2021 בעשרה אחוזים של כלי הרכב הממונעים יהיה רכיב של רכב אוטונומי, זאת לעומת אחוז אחד של הרכבים ב-2017. לדברי גרטנר, מרבית יצרני הרכב סבורים כי עד 2021 רמת המכשור של רכב אוטונומי תגיע לרמה הגבוהה ביותר, הרבה יותר מזו שקיימת כיום, כלומר –  רכב ללא נהג.

תחום אחר שגרטנר צופה הוא בתחום האנליטיקה, שנושק לא מעט ל-AI. הצפי הוא שעד 2020 תחום מדע המידע יתפוס נתח משמעותי ביותר ויקיף נושאים רחבים יותר. וגם פה תחום הבינה המלאכותית יהיה דומיננטי. כמו גם בפיתוח מבוסס AI. גרטנר צופה שעד 2022 לפחות 40 אחוזים מהאפליקציות החכמות יכללו אלמנט של AI.

גם תחום חווית הלקוח יכלול לדעת גרטנר 70 אחוז מהארגונים וטכנולוגיות שיעצימו את חוויית הלקוח, תוך שימוש באנליטיקה חכמה שתדע לזהות את התחושות שלהם ולאפשר להם להגיב בהתאם.

תחום הבלוקצ'יין, על פי גרטנר, יגלגל 31 טריליון דולר עד 2020.

ומה בתחום האתיקה והפרטיות? ארגונים שיש להם מידע וכפופים לרגולציה ישלמו 100 אחוזים יותר על מערכות שיעזרו להם לנהל טוב יותר את הסיכונים ואת העמידה בדרישות הרגולציה.

ומה אצלנו?

גם בישראל, חלק גדול מהתחומים והתחזיות של גרטנר יקבלו ביטוי בכנסים ובוועידות של אנשים ומחשבים.

שתי הוועידות הראשונות שיפתחו את עונת הכנסים לרבעון האחרון של 2019 הן כנס ICS, שעוסק בהגנה מפני סייבר על תשתיות לאומיות. זהו תחום שהולך ונעשה רלוונטי יותר מתמיד, ומערכות ההגנה משולבות באנליטיקה חכמה שמאפשרת היערכות טובה יותר מול מקורות התקיפה הרבים.

באותו יום במקביל ייערך הכנס השלישי ברציפות בתחום ה-IoT, שהפעם מתמקד בתעשייה חכמה. הכנס, בשיתוף התאחדות התעשיינים, איגוד התעשייה הקיבוצית, ורשות החדשנות, יעסוק בדרכים שבהן מנהלי מפעלי תעשייה בישראל יכולים לשפר את הרווחיות ואת כושר התחרות שלהם על ידי אימוץ טכנולוגיות חכמות שכבר קיימות בכל העולם.

תחומי ה-AI, האנליטיקה והאוטמציה משולבים בוועידות נוספות שנערוך השנה, בתחום הבריאות הדיגיטילית ובתחום ניהול הידע.

הממשלה תקיים את הכנס השנתי שלה ב-17.12, ושם יעלו בין היתר שאלות מדוע אין עדיין ענן ציבורי בישראל שישרת את הממשלה, וכיצד מאיצים את תכניות החדשנות בכדי לייעל את עבודת המשרדים ובעיקר לשפר עוד יותר את השירות לאזרח.

בשורה התחתונה: תחזיות גרטנר לשנה הבאה משתלבות עם החדשנות והפיתוחים שנעשים בישראל ומיושמים בכל העולם. יש לקוות שהשנה הבאה תהיה פוריה ועשירה בעשייה ובחדשנות מרתקת.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים