תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » סן פרנסיסקו: האם יוטל מס על ארגונים שיסייע לממן דיור להומלסים?
הומלסים. צילום: BigStock

סן פרנסיסקו: האם יוטל מס על ארגונים שיסייע לממן דיור להומלסים?

בבחירות הקרובות יחליט הציבור בעיר האם יוטל המס ● הסכום שייאסף אמור לעמוד על 300 מיליון דולר ● טוויטר, אובר, אפל, גוגל ואחרות על הכוונת

מאת 19 ביולי 2018, 16:13 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עיריית סן פרנסיסקו רוצה לדאוג לחסרי הבית. בבחירות שיתקיימו בחודש נובמבר הקרוב יחליטו הבוחרים האם יוטל מס על ארגונים גדולים, שיסייע לממן שירותי דיור לחסרי הבית

אגף הבחירות העירוני אישר השבוע כי התומכים ברעיון זה אספו מספר גדול דיו של חתימות כדי לשלב תקנה מתאימה בבחירות העירוניות הקרובות. הסכום שייאסף אמור לעמוד על 300 מיליון דולר בשנה – כפול מן הסכום שמוציאה העיר מדי שנה על חסרי בית, שישמשו לבניית מחסות ומקומות לינה ודיור לאנשים שהם חסרי בית או בסיכון להפוך לכאלה.

התכנון הוא להוסיף מחצית האחוז למס של חברות שהכנסתן יותר מ-50 מיליון דולר בשנה.

חסרי הבית מהווים בעיה גדולה בעיר סן פרנסיסקו, כמו גם בערים אחרות בחוף המערבי של ארצות הברית, דווקא בשל צמיחה מתמשכת במספר המועסקים ברמות שכר גבוהות במשרות טכנולוגיות, שמוציאים דווקא את התושבים בעלי ההכנסות הנמוכות ממעגל הדיור, שזמינותו הולכת ופוחתת.

גיבוי גם מצד קואליציה של ארגוני זכויות של חסרי בית ולהט"בים

לונדון בריד, ראש עיריית סן פרנסיסקו, הבטיח "לנקות" את רחובות העיר ממחנות האוהלים המתרבים בה תוך שנה מכניסתו לתפקיד.

היוזמה החדשה זוכה לגיבוי גם מצד קואליציה של ארגוני זכויות של חסרי בית ולהט"בים. מחצית מסכום הכסף שייגבה יוקדש לדיור קבוע – החל ממענקי שכירות ועד בנית דיור, ורבע ממנו מיועד לסיוע לשירותי בריאות הנפש.

עדיין לא ברור בדיוק מי החברות בעיר שיושפעו מן התקנה החדשה, בלשכת המסחר העירונית, שצפויה להתנגד ליוזמה, מעריכים כי 1,000 ארגונים בעיר הם בעלי הכנסה של יותר מ-50 מיליון דולר בשנה.

החברות הללו עשויות לכלול את טוויטר (Twitter), אובר (Uber) גוגל (Google), אפל (Apple) , אמזון (Amazon) וארגונים עסקיים אחרים, כמו סופרמרקטים גדולים, פירמות של עורכי דין, יצרני בגדים כמו לוי שטראוס (Levi Strauss & Co), חנויות כל בו גדולות ועוד.

סן פרנסיסקו: האם יוטל מס על ארגונים שיסייע לממן דיור להומלסים? Reviewed by on . עיריית סן פרנסיסקו רוצה לדאוג לחסרי הבית. בבחירות שיתקיימו בחודש נובמבר הקרוב יחליטו הבוחרים האם יוטל מס על ארגונים גדולים, שיסייע לממן שירותי דיור לחסרי הבית א עיריית סן פרנסיסקו רוצה לדאוג לחסרי הבית. בבחירות שיתקיימו בחודש נובמבר הקרוב יחליטו הבוחרים האם יוטל מס על ארגונים גדולים, שיסייע לממן שירותי דיור לחסרי הבית א Rating: 0

הגיבו