אורן גבאי מונה למנכ"ל חברת ניהול הרשתות של סלקום, גולן ואקספון

גבאי, לשעבר איש אגף התקשוב של צה"ל, מונה לנהל את החברה, שהוקמה לאחר שמשרד התקשורת חייב את שלוש המפעילות להקים את הרשת המשותפת

אורן גבאי, עוזב את תפקיד מנכ"ל החברה שתנהל את רשת התקשורת המשותפת של סלקום ואקספון. צילום: פרטי

סלקום, גולן טלקום ואקספון מינו את אורן גבאי, לשעבר איש אגף התקשוב של צה"ל, למנכ"ל החברה שתנהל את רשת התקשורת המשותפת שלהן. זאת, לאחר שמשרד התקשורת חייב את החברות להקים את הרשת הזו.

ההסכם בין שלוש המפעילות נחתם באפריל, לאחר שבעבר נחתם הסכם שיתוף רשתות בין סלקום לאקספון, אולם החברה המשותפת לשלושתן הוקמה רק באחרונה.

הקמת הרשת המשותפת באה במטרה לנהל ביעילות רבה יותר את ספקטרום התדרים המוגבל שיש בישראל ולאפשר לחברות קטנות יחסית, כמו אקספון, להתחרות טוב יותר בשוק. הקמה והפעלה של רשת תקשורת, ודאי שבפריסה מלאה, הן מטלות שיכולות להיות קשות לחברות קטנות ועל כן, גורסים במשרד התקשורת שרשת משותפת תפתור את הבעיה. כל אחת מהחברות תמשיך להציע את השירותים והחבילות שלה, אולם התקשורת תיעשה על גבי הרשת המשותפת.

הצורך בהקמת רשתות משותפת לחברות סלולר גדולות וקטנות עלה ב-2014, במסמך שפרסם שר התקשורת דאז, גלעד ארדן. על פי המסמך, הקמת רשת משותפת תאיץ את פריסת הדור הרביעי בישראל ותקל על החברות הקטנות – ועל התחרות. המסמך התבסס על חוות דעת שלפיה חברות נתקלות בחסם כניסה לשוק, בגלל הצורך להקים רשת תקשורת נפרדת. סיבה נוספת לצורך בהקמה של רשתות משותפות היא לאפשר לחברות הקטנות לעמוד במחויבויותיהן להשקיע ברשתות.

יצוין כי פרטנר ו-HOT Mobile כבר מקיימות רשת משותפת, בבעלות שווה, וכי ההסכם ביניהן נחתם עוד ב-2013 ואושר על ידי משרד התקשורת ב-2015.

גבאי השתחרר מצה"ל בדרגת רב סרן, לאחר שעסק בתכנון ובתקציבים באגף התקשוב, בין היתר במכרזי הסלולר של צה"ל. הוא אישר את דבר המינוי לאנשים ומחשבים וציין כי "אני נכנס עכשיו לעניינים, כדי לגבש תכנית ולהתחיל לעבוד. זו חברה חדשה עם אתגר גדול והציפיות ממנה מאוד גבוהות והמטרה שלי היא לעמוד בהן".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים