וואן פלוס מודה כי אספה נתונים על משתמשיה – ומבטיחה שלא עוד

תגובה זו של קראל פיי, מנכ"ל החברה, הגיעה לאחר שמהנדס תוכנה בשם כריסטופר מור פרסם כי גילה שמעבר להודעות על תקלות אתחול אוספת החברה נתונים על ביצועי המכשירים, מספרי הדגמים, המזהה הייחודי שלהם, וכן שמות של רשתות סלולריות ואלחוטיות אליהן התחברו

לצרכים אנליטיים בלבד או שמא קצת יותר? אילוסטרציה: mkabakov/BigStock

קראל פיי, מנכ"ל וואן פלוס (OnePlus), הודה בסוף השבוע בפורום של החברה כי OxygenOS, מערכת ההפעלה מבוססת האנדרואיד (Android) המשמשת את מכשירי החברה, אוספת נתונים על מכשירי המשתמשים ומשדרת אותם אל שרתיה.

תגובה זו הגיעה לאחר שמהנדס תוכנה בשם כריסטופר מור פרסם כי גילה שמעבר להודעות על תקלות אתחול אוספת החברה נתונים על הדלקת וכיבוי המכשירים, וכן נתונים שכוללים את מספר הדגם של המכשיר, המזהה הייחודי שלו כן שמות של רשתות סלולריות ואלחוטיות אליהן התחבר המכשיר.

"המטרה שלנו היא להבין טוב יותר את ההתנהגות של הטלפון"

פיי טען שמדובר באיסוף פרטים לצרכים אנליטיים בלבד, וכאמור בשני תזרימים נפרדים, אחד שמנתח את השימושים ואחד שבודק את המידע על המכשיר. "המטרה שלנו היא להבין טוב יותר את ההתנהגות של הטלפון באופן כללי ולמטב את OxygenOS כדי לספק חוויית משתמש טובה יותר", הוא כתב.

במקביל הוא התחייב שהחברה תפסיק לאסוף נתונים כמו אלו שקשורים לשימוש במכשיר בכל הנוגע לקישוריות שלו, כולל מספרי טלפון, כתובת התחברות לרשת וכן מידע על רשתות אלחוטיות עמן יותר המכשיר קשר.

בסוף החודש אך אמורה החברה להפיץ עדכון מערכת לאחריו יתבקשו המשתמשים לאשר באופן פרטני את שיתוף המידע עם היצרנית בעת הפעלה ראשונית של המכשיר, ובכל מקרה, המידע יהיה רק כזה שמאפשר לאתר תקלות ובעיות טכניות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים