תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » ויקיפדיה מקיימת תחרות כתיבת ערכים על מלחמת ששת הימים
ויקיפדיה

ויקיפדיה מקיימת תחרות כתיבת ערכים על מלחמת ששת הימים

האנציקלופדיה החופשית ויד לוי אשכול מבקשים מהציבור הרחב לכתוב ערכים שקשורים במלחמה ובחייו של ראש הממשלה שניהל אותה

מאת 28 במאי 2017, 17:34 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מלחמת ששת הימים מתועדת בספרים, תוכניות טלוויזיה, סרטים וגם באינטרנט. אלא שמסתבר שיש ערכים על המלחמה שעודם חסרים ב-ויקיפדיה (Wikipedia). לרגל מלאות 50 שנים למלחמה הודיעו עמותת ויקימדיה (Wikimedia) ישראל, שתומכת בפעילות הגרסה העברית של האנציקלופדיה החופשית, ויד לוי אשכול על תחרות נושאת פרסים לכתיבת ערכים אודות אירועי מלחמת ששת הימים, ואודות פועלו ומורשתו של אשכול, ראש הממשלה בזמן המלחמה.

בימים אלה מציינים בארץ 50 שנים לאירועי מלחמת ששת הימים – מלחמה שנמשכה קצת פחות משבוע בסך הכול, אבל השפיעה ועודנה משפיעה בצורה חסרת תקדים על ההיסטוריה של ישראל והמזרח התיכון כולו, במגוון רחב של היבטים.

במטרה להרחיב את התוכן החופשי על המלחמה ועל ראש ממשלת ישראל שניהל אותה, הכריזו שני הגופים על התחרות. בין היתר, הם מעוניינים ליצור ערכים על המלחמה, האישים שלקחו בה חלק ואספקטים שונים בחייו של אשכול. בין הערכים החסרים והמשתתפים בתחרות: רקע למלחמת ששת הימים; מרד הגנרלים (1967); מערך המילואים במלחמת ששת הימים; חילופי שבויים לאחר מלחמת ששת הימים; חגיגות שנת ה-20 למדינת ישראל; ביקור לוי אשכול באפריקה (1966); ביטול הממשל הצבאי על ערביי ישראל; ומורשת לוי אשכול.

התחרות תתקיים בין התאריכים 4 ביוני ל-20 ביולי, כשבמהלכה ייערכו שתי סדנאות עריכה וסיור לקהל הרחב במתחם יד לוי אשכול שבירושלים. לא נמסר אילו פרסים יחולקו בתחרות.

ויקיפדיה מקיימת תחרות כתיבת ערכים על מלחמת ששת הימים Reviewed by on . מלחמת ששת הימים מתועדת בספרים, תוכניות טלוויזיה, סרטים וגם באינטרנט. אלא שמסתבר שיש ערכים על המלחמה שעודם חסרים ב-ויקיפדיה (Wikipedia). לרגל מלאות 50 שנים למלחמ מלחמת ששת הימים מתועדת בספרים, תוכניות טלוויזיה, סרטים וגם באינטרנט. אלא שמסתבר שיש ערכים על המלחמה שעודם חסרים ב-ויקיפדיה (Wikipedia). לרגל מלאות 50 שנים למלחמ Rating: 0

הגיבו