תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אחים בוגרים לילדים בסיכון
מימין: יפעת ליסק עובדת סוציאלית, מנהלת פיתוח משאבים בעמותת אח בוגר אחות בוגרת ישראל; דניאל אבירם-מזר, מנהלת סניף אור יהודה; רועי פלפל, מנכ"ל; רינה שמואלי, מנהלת שותפויות; הדר בללי, מנהלת סניף עכו; מאיה בן-כהן, עובדת סוציאלית, מנהלת סניפי כרמיאל וחיפה; ופלי הנמר

אחים בוגרים לילדים בסיכון

הנמר הגיע להרצות במשרדי עמותת אח בוגר אחות בוגרת ישראל ועל הדרך למד על פעילותה של העמותה, שמסייעת לילדים עם הורים בתפקוד חלקי

מאת 18 באפריל 2017, 15:24 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

קצת לפני ערב פסח, הגעתי למשרדיה של עמותת אח בוגר אחות בוגר ישראל בתל אביב והרציתי למנהלות הסניפים שלה, שפזורים ברחבי הארץ, על "איך לבנות או להרוס את חייך במו ידיך – תהיה נמר (או לביאה) ותצליח יותר במה שתבחר לעשות בחייך".

עמותת אח בוגר אחות בוגר ישראל היא חלק מארגון בינלאומי של מנטורינג, שנוסד לפני יותר מ-100 שנים ופועל ב-14 מדינות בעולם. העמותה מעניקה שירות חונכות אישית ארוכת טווח לילדים ובני נוער בגילאי 6-18, שגדלים בבית עם הורה יחיד או עם זוג הורים בתפקוד חלקי ונמצאים בחשיפה מוגברת למצבי סיכון.

הנמר בדרכים

הנמר בדרכים

המתנדבים בעמותה מהווים אחים ואחיות בוגרים, המלווים את הילדים לאורך זמן בהתמודדותם עם אתגרי החיים, ומכוונים ליצירת קשר איכותי ומשמעותי, שתורם לפיתוח הילדים ולהעצמתם. האחים הבוגרים נפגשים עם האחים הצעירים אחת לשבוע למשך שעתיים ומהווים עבור אותם ילדים דמות חברית, תומכת ומחזקת.

במקביל לחונכות האישית, מקיימת העמותה מפגשים קבוצתיים, כמו גם אירועים חווייתיים למתנדבים ולילדים דוגמת ימי כיף ופעילויות בחגים. בכל שנה מעניקה אח בוגר אחות בוגרת ישראל שירות למאות ילדים באמצעות מאות מתנדבים שהוכשרו לכך.

העמותה פועלת בשיתוף משרדי ממשלה והרשויות המוניציפליות, ונותנת מענה לילדים ללא הבדלי דת, גזע ומין. היא שואפת לתת שירות לעוד מאות ילדים ברחבי הארץ. יש לעמותה תו מידות לאפקטיביות ואת כל האישורים הנדרשים על פי חוק.

הנוכחות בהרצאה האזינו לה רוב קשב והתעניינו בדברים ובעצות שנתתי. הנה חלק מהתגובות שקיבלתי: "לימדת אותנו שתמיד צריך להתחיל עם תודה, אז תודה שהגעת, בזמן ומוכן, עם חיוך ואנרגיה חיובית שקשה לפספס. היה אינטימי ומרתק. הגעת עם התורה שאתה רץ איתה כבר שנים ומצאת דרכים יצירתיות להפליא כדי לחבר אותנו למה שאתה מאמין. האמירות שלך היו פשוטות וקולעות, ונגעו גם לעשייה היומיומית שלנו בעמותה אך מתאימות לכל אחת ואחת בחייה האישיים. היה מעורר השראה לראות מישהו שעף על עצמו, במובן שהוא לא מפחד מאף אחד, לא דופק חשבון לאף אחד, ובאופן שנון ומלא הומור מעביר מסרים חשובים על החיים בג'ונגל".

אחים בוגרים לילדים בסיכון Reviewed by on . קצת לפני ערב פסח, הגעתי למשרדיה של עמותת אח בוגר אחות בוגר ישראל בתל אביב והרציתי למנהלות הסניפים שלה, שפזורים ברחבי הארץ, על "איך לבנות או להרוס את חייך במו יד קצת לפני ערב פסח, הגעתי למשרדיה של עמותת אח בוגר אחות בוגר ישראל בתל אביב והרציתי למנהלות הסניפים שלה, שפזורים ברחבי הארץ, על "איך לבנות או להרוס את חייך במו יד Rating: 0

הגיבו