כמות הורדות התוספים בפיירפוקס חצתה את קו השלושה מיליארד

הנתון הושג כשמונה שנים לאחר ההשקה של גלריית התוספים הרשמית של הדפדפן וכשלוש שנים לאחר שהארגון התחיל לספק תוספים עבור הגרסאות של פיירפוקס שמיועדות לטלפונים החכמים, ובעיקר אנדרואיד ● חלק גדול מהם נכתב על ידי מתכנתים חיצוניים, שאינם קשורים ישירות למוזילה ● הקטגוריות הפעילות ביותר בין המשתמשים שמורידים תוספים הן פרטיות ואבטחה, כלי חיפוש, טיפול בסימניות וטיפול בערכות נושא

הקץ לבדידות. מוזילה

מוזילה (Mozilla), הארגון שעומד מאחורי דפדפן הקוד הפתוח הפופולרי פיירפוקס (Firefox), חוגג בימים אלה יותר משלושה מיליארד הורדות של תוספים לדפדפן. מספר זה לא כולל הורדות של ערכות נושא לדפדפן, שמאפשרות לשנות בקלות את המראה החיצוני שלו.

קו ההורדות הזה נחצה כשמונה שנים לאחר ההשקה של גלריית התוספים הרשמית של הדפדפן וכשלוש שנים לאחר שהארגון התחיל לספק תוספים עבור הגרסאות של פיירפוקס שמיועדות לטלפונים החכמים, ובעיקר אנדרואיד (Android).

חלק גדול מהתוספים הללו נכתב על ידי מתכנתים חיצוניים, שאינם קשורים ישירות למוזילה. לפי הארגון, יותר מ-25 אלף מפתחים מרחבי העולם תרמו תוספים לגלריה של מוזילה. כיום כוללת הגלריה גם יותר מ-150 אלף אוספים מיוחדים של תוספים שנוצרו על ידי משתמשים בדפדפן.

במאמר שפורסם בבלוג הרשמי של החברה נכתב, כי יותר מ-85% מהגולשים בפיירפוקס משתמשים לפחות בתוסף אחד, כשהממוצע עבור כל משתמש עומד על כחמישה תוספים. התוספים הפופולריים ביותר הם AdBlock Plus ,Firebug ,NoScript ,Personas Plus ו-Video DownloadHelper. הקטגוריות הפעילות ביותר בין המשתמשים שמורידים תוספים הן פרטיות ואבטחה, כלי חיפוש, טיפול בסימניות וטיפול בערכות נושא.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים