הושקה הגרסה החדשה של פיירפוקס, שכוללת מסך בית חדש ודף לשונית עם תצוגת אתרים

מוזילה שחררה את גרסה 13 של הדפדפן, שכוללת שינויים רבים בממשק המשתמש ● העיצוב החדש של דף הבית של הדפדפן הוא מצד אחד נקי מאוד ומצד שני מספק גישה קלה ונוחה לתפריטים חשובים שלו ● כחלק מהשינוי, לאחר קריסת הדפדפן או לאחר שסוגרים אותו מבחירה, מופיע כפתור נוסף בתפריט שלחיצה עליו פותחת באופן כמעט מיידי את הלשוניות שפעלו בדפדפן לפני סגירתו

הקץ לבדידות. מוזילה

מוזילה (Mozilla) שחררה השבוע את גרסה 13 של הדפדפן פיירפוקס (Firefox) – גרסה שכוללת שינויים רבים בממשק המשתמש.

השינוי הראשון מופיע מייד לאחר השקת הדפדפן בעקבות עדכונו: דף בית עם עיצוב חדש, שהוא מצד אחד נקי מאוד ומצד שני מספק גישה קלה ונוחה לתפריטים חשובים של הדפדפן. החלק המרכזי של הדף, שמציג את הלוגו של פיירפוקס ואת שורת החיפוש של גוגל (Google), עדיין תופס את השטח העיקרי של המסך, אבל בתחתית העמוד רואים תפריט צלמיות גרפי שמאפשר למשתמש לגשת לתפריטי ההורדות, הסימניות, ההיסטוריה, התוספות, שירות הסנכרון של מוזילה ותפריט ההגדרות של הדפדפן. בקצה הימני העליון מופיע הלוגו של הארגון, שלחיצה עליו שולחת את המשתמש לדף האודות של מוזילה.

כחלק מהשינוי, לאחר קריסת הדפדפן או לאחר שסוגרים אותו מבחירה, מופיע כפתור נוסף בתפריט, "שחזר הפעלה קודמת", שמוצג באופן גדול יותר מהאחרים. לחיצה על כפתור זה פותחת באופן כמעט מיידי את הלשוניות שפעלו בדפדפן לפני סגירתו.

שינוי בולט נוסף בממשק מופיע כשפותחים לשונית חדשה. כצפוי, יישרה מוזילה קו עם שאר הדפדפנים הבולטים וכעת מוצגים תשעה חלונות גרפיים בהם ניתן לראות את הדפים השכיחים ביותר אליהם גלש המשתמש. עם זאת, הוא יכול להגדיר, על ידי לחיצה על צלמית נעץ קטנה שמופיעה בעת הצבת העכבר על תמונת אתר, שאותו אתר יופיע בקביעות בעת פתיחת לשונית חדשה. כך, למעשה, יכול המשתמש לקבוע תפריט מועדפים גרפי משלו.

מצד שני, אם משתמש מעוניין לראות דפים אחרים מאלה שמוצגים, הוא יכול "למחוק" את האתר מהתצוגה. כמו כן, לחיצה על צלמית רשת קטנה בראש העמוד מאפשרת להעלים את התצוגה לחלוטין או לגרום להופעתה מחדש.

מעבר לטיפול מאחורי הקלעים בזליגות זיכרון כדי למנוע העמסת יתר על מערכת ההפעלה ושיפור בולט למדי במהירות העבודה של הדפדפן, מוזילה שילבה בו אפשרות איפוס. כתיבת הפקודה about:support בשורת הפקודה מובילה את המשתמש למידע שיכול לעזור בפתרון בבעיות. במקרה של תקלות שלא ניתנות לפתרון ניתן ללחוץ על הכפתור "איפוס פיירפוקס", שגורם ליצירת עותק חדש של נתוני המשתמש, ולמעשה – לאיפוס הדפדפן, שכולל את המידע ההכרחי בלבד.

להורדת הגרסה החדשה, עבור כל השפות וכל מערכות ההפעלה, לחצו כאן.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים