תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » ארצות הברית: רשות התקשורת הפדראלית חוקרת את ההשבתה המכוונת של רשתות הסלולר

ארצות הברית: רשות התקשורת הפדראלית חוקרת את ההשבתה המכוונת של רשתות הסלולר

החקירה מתמקדת בהשבתה שביצעה באוגוסט משטרת סן-פרנסיסקו, מחשש שאזרחים ייעזרו בהודעות SMS על מנת לארגן הפגנה ● הרשות תחקור את הסוגיות המשפטיות שעולות מההשבתה ועל מנת לגבש מדיניות בנושא ● ארגוני זכויות אדם טוענים שיש להוציא את קביעת העמדה בעניין זה מידי הרשויות ולהעביר אותה לבית המשפט

מאת 4 במרץ 2012, 13:09 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

רשות התקשורת הפדראלית של ארצות הברית (ה-FCC) החלה לחקור את ההשבתה המכוונת של התקשורת הסלולרית שערכה בשנה שעברה המשטרה בסן-פרנסיסקו. הרשות מתמקדת בחקירת הסוגיות הכרוכות במהלכים כאלה, מתוך שאיפה לגבש כללים שיסדירו את הנושא במצבים דומים בעתיד.

בהודעה שפורסמה בסוף השבוע מטעם הרשות ביקשו אנשיה לקבל את עמדות הציבור בסוגיה עד 30 באפריל. ב-FCC מבקשים לבדוק האם יש צורך בכללים שיחולו במצבים כאלה ובמידה שכן – מה תהיה המדיניות.

התקרית המדוברת אירעה באוגוסט אשתקד, כשמשטרת התנועה באזור המפרץ של סן-פרנסיסקו השביתה את תקשורת הסלולר לשלוש שעות במספר תחנות של הרכבת התחתית, בשעות השיא. הסיבה להשבתה הייתה חשש ממהומות שעלולות היו לפרוץ עקב מותו של אזרח כתוצאה מירי של שוטר.

על פי המידע שהיה בידי המשטרה התכוונו המפגינים לתאם ביניהם את המחאה באמצעות הודעות טקסט שיישלחו בטלפונים הסלולריים על מקומות שבהם נמצאים שוטרים. אולם, ארגונים שפועלים לשמירה על זכויות הפרט טענו שמדובר בפגיעה בחופש הדיבור ושההשבתה של רשתות הסלולר רק הגבירה את הסיכון עוד יותר.

"רשת הסלולר, שבמשטרה רואים בה כלי שמסייע למחוללי מהומות, משמשת מפגינים שוחרי שלום למימוש זכויותיהם הבסיסיות", אמר הרולד פלד, המנהל המשפטי של ארגון Public Knowledge.

ב-FCC מתכוונים לבדוק את הנושא בצורה יסודית לפני שתגובש המדיניות. ג'וליוס גנשובסקי, יושב ראש הרשות, אמר ש-"השבתה מכוונת של רשתות סלולר מעלה סוגיות משפטיות כבדות משקל ושאלות יסודיות של מדיניות ציבורית. חייבים להציב רף גבוה מאוד".

בין השאר, מתכוונים ברשות לבדוק אם חברות הסלולר יכולות להשבית את הרשת השבתה כללית מבלי לפגוע ביכולת לערוך שיחות לקווי חירום (911). על פי נתוני הרשות, כ-70% מהשיחות לקווי החירום מתבצעות מטלפונים סלולריים. עוד מבקשים ב-FCC לבדוק את מעמדה החוקי של השבתה כזו ואת סמכויותיה של הרשות במקרים כאלה.

מיד לאחר האירוע בסן-פרנסיסקו דרשה שורה של ארגונים שפועלים לשמירה על זכויות הפרט, ובהם ארגון Public Knowledge, כי ב-FCC יקבעו מיד שהמשטרה עברה על החוק הפדראלי ויבהירו שאסור לסוכנויות ממשל לשתק את רשתות הסלולר.

אנשי TechFreedom, ארגון נוסף שפועל לשמירה על זכויות הפרט, פרסמו בסוף השבוע הודעה ובה קראו להותיר את קביעת העמדה בנושא לבתי המשפט, ולא להפקיד אותה בידי רשויות דוגמת ה-FCC.

נפתחה ההרשמה לוועידת Mobility2012, הוועידה השנתית אודות פיתוח אפליקציות מובייל

ארצות הברית: רשות התקשורת הפדראלית חוקרת את ההשבתה המכוונת של רשתות הסלולר Reviewed by on . רשות התקשורת הפדראלית של ארצות הברית (ה-FCC) החלה לחקור את ההשבתה המכוונת של התקשורת הסלולרית שערכה בשנה שעברה המשטרה בסן-פרנסיסקו. הרשות מתמקדת בחקירת הסוגיות רשות התקשורת הפדראלית של ארצות הברית (ה-FCC) החלה לחקור את ההשבתה המכוונת של התקשורת הסלולרית שערכה בשנה שעברה המשטרה בסן-פרנסיסקו. הרשות מתמקדת בחקירת הסוגיות Rating:

הגיבו