גוגל השיקה דפדפן כרום לאנדרואיד

לטענת גוגל מעניקה גרסת הבטה החדשה של דפדפן כרום למערכת ההפעלה אנדרואיד קצב גלישה מהיר יותר וכן את "כל היכולות המוצעות בדפדפן כרום למחשבים שולחניים" ● החברה לא השיבה האם תשיק גרסה של כרום ל-iOS של אפל

שלוש שנים וחצי לאחר שהשיקה גוגל (Google) את דפדפן כרום (Chrome) עבור מחשבים שולחניים, משיקה החברה גרסה חדשה שלו שמיועדת למכשירים ניידים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android). גרסת הבטה החדשה מיועדת לטלפונים או מחשבי לוח שמצוידים במערכת ההפעלה אנדרואיד 4.0 (Android 4.0), המכונה Ice Cream Sandwich, וניתן להוריד את הדפדפן החדש בחינם מחנות Android Market.

"בתום עבודה ממושכת ומאמצים רבים, אני שמח להשיק היום את גרסת הבטה של דפדפן כרום למערכות אנדרואיד", כתב סונדר פיצ'איי, סגן נשיא בכיר בגוגל, בהודעה שפרסם בחשבון שלו בגוגל פלוס (+Google). "אנחנו מבקשים להציע בו את מלוא היכולות המוצעות בדפדפן כרום למחשבים שולחניים, וכן להציג צורת חשיבה חדשה לחלוטין לגבי דפדפנים המיועדים לטלפונים חכמים ומחשבי לוח עם צגי מגע".

לטענת גוגל, הגלישה בגרסת הבטה של הדפדפן החדש מהירה, אך בחברה לא מספקים שום נתונים לגבי הביצועים שלו או השוואות מדויקות לדפדפנים מתחרים, דוגמת ספארי (Safari) למערכות iOS או פיירפוקס (Firefox) למערכות אנדרואיד. עוד יצוין, כי לנתוני ביצועים רשמיים של דפדפנים המיועדים למכשירים ניידים משמעות מעשית מועטה בלבד, שכן קצב הגלישה תלוי בעיקר בביצועי הרשת של חברת הסלולר שבאמצעותה גולשים במכשיר. עם זאת, הכרום לאנדרואיד מצויד ביכולות להאצת חומרה ותומך בטכנולוגיות מתקדמות, ובכלל זה תגיות שונות בשפת HTML 5 שאמורות לסייע בהגברה של קצב הגלישה.

הדפדפן החדש מצויד בתיבת טקסט אחודה שבה מזינים הן כתובות URL והן מילות מפתח לחיפוש, וכן בכרטיסיות נפרדות שעוברים ביניהן בתנועת אצבע. לשם השוואה, בספארי למערכות iOS אין תיבה אחודה ואין גם כרטיסיות נפרדות, אך דפי אינטרנט שבהם גלש המשתמש בעבר נשמרים וניתן לשוב אליהם במספר מועט של תנועות אצבע. עוד מציע דפדפן כרום למערכות אנדרואיד מצב של גלישה אנונימית, אם כי במכשירים סלולריים המשמעות של מצב זה קלושה למדי, נוכח הנתונים הרבים שנשמרים בחברת הסלולר לגבי הגלישה.

במענה לשאלה אם גוגל מתכוונת להציע בעתיד גם דפדפן כרום למערכות iOS של אפל (Apple) מסרו דוברי החברה, כי "אנחנו מבקשים להציע את החוויה המהירה והפשוטה של גלישה בכרום גם לפלטפורמות נוספות של מכשירים ניידים, אך לפי שעה אין לנו בשורות בתחום זה".

נפתחה ההרשמה לוועידת Mobility2012, הוועידה השנתית אודות פיתוח אפליקציות מובייל

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. עמית

    חבל רק שזה עדיין לא זמין למכשירים בארץ.

אירועים קרובים