אילן ינובסקי, דואר ישראל: "המדינה מפריטה את עצמה לדעת"

"ההפרטה גורמת להרעה במצבם של חלק מהשירותים הניתנים לציבור", אמר ינובסקי, סמנכ"ל מערכות המידע של דואר ישראל ● הוא אף הביע ביקורת על העבודה בין מחלקות ה-IT בגופים ציבוריים ואמר, כי "אנחנו נותנים אקמולים במקום לטפל בשורשי הבעיות" ● לדבריו, אין בין הגופים הללו שיתוף פעולה ו-"אג'נדה משותפת תהיה טובה לאזרחים"

"המדינה מפריטה את עצמה לדעת ועשרות שירותים אותם סיפקה בעבר מסופקים כיום על ידי גורמים פרטיים", כך אמר אילן ינובסקי, סמנכ"ל מערכות המידע של דואר ישראל. לדבריו, ההפרטה גורמת להרעה במצבם של חלק מהשירותים הניתנים לציבור. יצוין שגם הדואר עצמו הוא גוף שהופרט מרשות לחברה ממשלתית.

ינובסקי דיבר במסגרת פאנל שנושאו "האג'נדה הטכנולוגית החברתית שתומלץ לממשלה הבאה". הפאנל התקיים במסגרת מפגש פורום המנמ"רים של אנשים ומחשבים, C3, שנערך ברומא בסוף השבוע האחרון לציון 15 שנים להקמת הפורום. השתתפו במפגש יותר מ-150 מנמ"רים ונציגי ספקיות ה-IT והנחה אותו פלי הנמר, נשיא הקבוצה. מנחה הפאנל היה יהודה קונפורטס, העורך הראשי של אנשים ומחשבים.

דבריו של ינובסקי עסקו גם במיחשוב בגופים הציבוריים בישראל. הוא אמר, כי "אחד הדברים הבולטים בו הוא העובדה שאין בין מחלקות המיחשוב של הגופים השונים שיתוף פעולה. בסופו של דבר, אנחנו נותנים אקמולים במקום לטפל בשורשי הבעיות. אג'נדה משותפת תהיה טובה לאזרחים". ינובסקי ציין ש-"רוב התהליכים לא השתנו ולהערכתי, גם השנה זה לא יקרה".

מוריס קסנר, סמנכ"ל מערכות המידע של לאומית שירותי בריאות. צילום: קובי קנטורמוריס קסנר, סמנכ"ל מערכות המידע של לאומית שירותי בריאות, אמר שהשירותים שארבע קופות החולים נותנות בישראל למטופלים בתחום ה-IT "הם מצב שאין לו אח ורע בעולם. המידע הרפואי ממוחשב ב-100%. המידע מגיע בערוצי תקשורת שונים, דוגמת האינטרנט והמובייל".

לדבריו, "בשנתיים האחרונות הייתה התקדמות יפה בתחום. בעבר הייתה בעיה עם מידע שנצבר מחוץ לקופה ואילו כיום יש את פרויקט רשומה רפואית לאומית של משרד הבריאות. הפרויקט ימומש כבר השנה, כך שידע רפואי יעבור באופן מאובטח בין קופות החולים".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים