תוכן פרסומי
ראשי » דעות וניתוחים » מי אמר "עבודה" ולא קיבל?

מי אמר "עבודה" ולא קיבל?

בעוד שגל הפיטורים במשק נמשך ומקבל כותרות צהובות מדי יום, מסתבר שלצד הפיטורים עדיין יש בענף ההיי-טק מאות משרות פתוחות, בתפקידים הכי מבוקשים ובחברות הכי נחשקות ● זו התמונה שתתגלה למאות מחפשי העבודה שיגיעו הבוקר (ג') ליריד התעסוקה 2008 במלון הילטון בתל אביב, אותו מפיקה קבוצת אנשים ומחשבים

מאת 9 בדצמבר 2008, 11:17 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מלאכת הגיוס היום קלה יותר. אין דרישות לג'קוזי וג'יפים, ואפשר לסגור במהירות השמות של כוח אדם

בעוד שגל הפיטורים במשק נמשך ומקבל כותרות צהובות מדי יום, מסתבר שלצד הפיטורים עדיין יש בענף ההיי-טק מאות משרות פתוחות, בתפקידים הכי מבוקשים ובחברות הכי נחשקות. זו התמונה שתתגלה למאות מחפשי העבודה שיגיעו הבוקר (ג') ליריד התעסוקה 2008 במלון הילטון בתל אביב, אותו מפיקה קבוצת אנשים ומחשבים. כן, בשיא המיתון, עדיין יש מקומות עבודה שמחכים לכל אלו שפוטרו או מחפשים עבודה חלופית.
 
שתיים מחברות האינטגרציה הגדולות במשק, נס ואי די אס, תתייצבנה היום ביריד ותצענה לכל אחד מהבאים מאות משרות לאיוש מיידי. מנכ"ל אי די אס, גלעד רבינוביץ', אומר שאנשיו יגיעו ליריד עם הצעות ליותר מ-100 מישרות – בתחומי פיתוח, דוט.נט, ג'אווה וכדומה. אי די אס, שמוזגה באחרונה עם HP, מעסיקה בישראל למעלה מ-1,000 עובדים. עיקר פעילותה היא במיקור חוץ, שירותים מנוהלים, הטמעות של פרויקטי ERP, ייעוץ ושירותים.
 
נס טכנולוגיות תציע יותר מ-200 מישרות בתחומים שונים: פיתוח, מנתחי מערכות, אנשי בדיקות תוכנה, אבטחת מידע, אנשי סיסטם ועוד. נס היא חברה גלובלית שהמטה שלה בישראל, והיא מעסיקה כ-8,000 איש ב-18 מדינות בכל העולם. גם לוג און, מוכנה לשגר לעבודה מיידית לפחות 25 מישרות, הן אצל לקוחות והן בחברה עצמה. החברה מחפשת מהנדסי תוכנה ובדיקות בסביבות מיחשוב שונות. החברה נוסדה ב-1983ומעסיקה כ-250 מהנדסי תוכנה.
 
גם חברות ההשמה לא מוותרות על היריד הבוקר. חברת ג'ובקליק מציעה שירותי גיוס חדשניים דרך האינטרנט, ולדברי שחר אשר, יש לחברה פניות מ-2,000 חברות שמחפשות עובדים – כאשר 40% מהן "מישרות חמות" בתחום ההיי-טק. לבאי היריד תציע החברה שימוש באתר שלה, עם אפשרות להיות "מועמד זהב", המאפשר חיפוש יותר ממוקד לעובדים. גם חברת ההשמה כיוון ישיר מדווחת על עשרות מישרות, והיא תציג אותן בהתאם למועמדים שיגיעו ליריד.

התופעה איננה מעוררת פליאה מיוחדת בקרב גורמים שונים בענף. אחת הסיבות להמשך הביקוש לעובדים היא העבודה, שארגונים רבים "מגלים" מחדש את היתרונות של שימוש בכוח אדם במיקור חוץ, המבוסס בעיקר על ניידות וגמישות. לחלק מהחברות יש חוזים ארוכי טווח עם חברות מיקור חוץ והשמה, ומנהלי כוח האדם בארגונים אלו מסתובבים מאושרים בימים אלו. הסיבה: אף אחד לא יכול להגיד להם לקצץ את כוח האדם שמגיע אליהם מחברות כוח האדם, בעקבות חוזה זה או אחר.

מעבר לכך, מבטא היריד המיוחד הזה סממן לתופעה שכבר דובר עליה רבות: חלק מהפיטורים הם בשיטת העדר: ארגונים ממהרים לשחרר כוח אדם יקר, או כאלו שזה מכבר רצו לפטר אותם, ומסתתרים מאחורי מנטרות של משבר כלכלי והאטה. חלק מהפיטורים כלל לא קשורים למשבר, אלא לבעיות ניהול בחברות ועסקים שמעולם לא הצטיינו ביעילות יתר. אולם, גם אותם ארגונים מבינים, שכדי לשרוד הם חייבים להמשיך ולספק שירותים או לייצר מוצרים, ובמקום אלו שמפוטרים הם מגייסים עובדים חדשים.

מלאכת הגיוס היום קלה יותר. אין דרישות לג'קוזי וג'יפים, ואפשר לסגור במהירות השמות של כוח אדם. אחד ממנהלי החברות סיפר, כי בניגוד למיתונים קודמים, שגם אז היו פיטורים בהיי-טק, כמות קורות החיים שזורמת אליו גדולה בהרבה, במיוחד ממפוטרים שזה עתה סיימו את עבודתם. "בעבר נהגו מפוטרי היי-טק לשבת בבית כמה חודשים ולחפש בשקט עבודה, כיום סף ההיסטריה קצת גבוה והם ממהרים לחפש מקום עבודה חלופי", אמר אותו מנהל.

יכול להיות שבועת הפיטורים תתפוצץ הרבה יותר מהר ממה שאנו חושבים, והיריד שייערך היום הוא הסנונית שתבשר את סופה של העונה הקודרת.

מי אמר "עבודה" ולא קיבל? Reviewed by on . בעוד שגל הפיטורים במשק נמשך ומקבל כותרות צהובות מדי יום, מסתבר שלצד הפיטורים עדיין יש בענף ההיי-טק מאות משרות פתוחות, בתפקידים הכי מבוקשים ובחברות הכי נחשקות. ז בעוד שגל הפיטורים במשק נמשך ומקבל כותרות צהובות מדי יום, מסתבר שלצד הפיטורים עדיין יש בענף ההיי-טק מאות משרות פתוחות, בתפקידים הכי מבוקשים ובחברות הכי נחשקות. ז Rating:

הגיבו