האם HP ויבמ בדרך להיעלם? – חלק ב'

40% מהחברות הגדולות לא יהיו אתנו כאן בתוך עשור - את הנתון הזה ציטט ג'ון צ'יימברס, יו"ר סיסקו, בשיחה פומבית שערך השבוע עם הנשיא לשעבר, שמעון פרס ● האם אנחנו בדרך להיפרד מהחברות ששינו את עולם המחשוב?

30/06/2016 12:01
ג'ון צ'יימברס, יו"ר סיסקו

ג'ון צ'יימברס, יו"ר סיסקו (Cisco), הוא איש שמכוון גבוה. לא לחינם הוא הגיע לתפקידו ונחשב לאחד מבכירי התעשייה, ולא לחינם הוא התקבל בביקורו השבוע בארץ על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והנשיא לשעבר, שמעון פרס, אותו הוא כינה "השגריר הטוב ביותר של ישראל".

הנמר בדרכים

הנמר בדרכים

אחד הדברים הבולטים בהרצאתו של צ'יימברס היה הנתון אותו ציטט שלפיו 40% מהחברות הגדולות, שאחראיות לפיתוחים הגדולים ולהתפתחויות המרכזיות בעולם המחשוב, ייעלמו בתוך עשור. האם תהיה זו יבמ (IBM)? אולי HP, על פיצוליה? ומה עם ענקיות אחרות? ימים יגידו ומה שבטוח – גם העשור הקרוב הולך להיות מאוד מעניין.

בחזרה לביקורו של צ'יימברס בארץ, פרט לפגישות עם נתניהו ועם פרס, הוא השיק במהלכו את פרויקט נגב מזרחי חכם, בשיתוף הממשלה, בראשות השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל. מטרת הפרויקט היא להפוך את הנגב המזרחי למחוז הדיגיטלי הראשון בישראל. בנוסף, הוא חתם כאן על הסכם לביצוע מחקרים בשיתוף בנק הפועלים, ובפרט אגף החדשנות של הבנק, בראשות אבי כוכבא. סיסקו עתידה להפיץ את תוצאות המחקרים הישראליים האלה ברחבי העולם והבנק, מצידו, צפוי לקדם בעזרתם את הבנקאות הדיגיטלית הישראלית.

סיסקו היא ענקית ההיי-טק הפעילה ביותר בהקשר של רכישות של חברות ישראליות: היא קנתה בארץ לא פחות מ-17 חברות, כאשר על הרכישה האחרונה – זו של CloudLock – הוכרז אתמול (ג'), בעת ביקורו של היו"ר בארץ.

צ'יימברס, וסיסקו כולה, מאמינים בשילוב כל המגזרים בחברה הישראלית ותומכים – בניצוחה של זיקה אבצוק, מנהלת קשרי קהילה בסיסקו ישראל – בתעסוקה ובפעילויות מחשוב גם במגזרים הערבי והחרדי בישראל.

ביום ב' האחרון התכנסו רבים ובכירים מתעשיית ההיי-טק בישראל, כמו גם סטארט-אפיסטים וסטודנטים, על מנת לשמוע את צ'יימברס מדבר ומשוחח בשיחה פומבית עם פרס. השניים דיברו בעיקר על עתיד הטכנולוגיה הישראלית, עתיד המזרח התיכון, חדשנות ושילוביות, תחת הכותרת Inclusion Through Innovation. מי שהזמין את הקהל לצפות בשיחה ביניהם היה אורן שגיא, מנכ"לה הנמרץ של סיסקו ישראל.

מימין: אלון חיימוביץ', סמנכ"ל מכירות למערכת הביטחון בסיסקו ישראל, ואיקו חסון, סגן בכיר לתקשוב ולמודיעין לראש מינהל הרכש במשרד הביטחון.


מימין: בן פלד, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של אנשים ומחשבים, שחזר באחרונה לאחר 10 שנים מלימודים ותפקידי ניהול בארצות הברית ובמזרח הרחוק, ושלומי פרייס, מנכ"ל נט-אפ (NetApp) ישראל.


ממתיקים סוד בקבוצת בזק? מימין: מוטי אלמליח, מנכ"ל בזק בינלאומי, ורון אילון, מנכ"ל yes.


מימין: אלי צפריר, סמנכ"ל השיווק של בזק בינלאומי, ומוטי אלמליח, מנכ"ל החברה.


שני מימין – עו"ד ד"ר נמרוד קוזלובסקי, יזם, שותף בקרן JVP ובמשרד עורכי הדין הרצוג-פוקס-נאמן, ומרצה באוניברסיטת תל אביב, ולצידו חמי פרס, שותף מייסד בקרן ההון-סיכון פיטנגו ובנו של הנשיא לשעבר, שמעון פרס.

זהו המסר הקבוע של צ'יימברס: עכשיו הוא הזמן המתאים לעשות דברים מדהימים. אלא מתי? העבר נגמר והעתיד – מי ישורנו. כעת הזמן לצדנו – ותלוי במעשינו.


מימין: שמואל צוקר, ראש מינהל הרכש במשרד הביטחון; איקו חסון, סגן בכיר לראש מינהל הרשת לתקשוב ולמודיעין; ואורן שגיא, המארח, מנכ"ל סיסקו ישראל.

לחלק א' לחצו כאן.

לחלק ג' לחצו כאן.

לחלק ד' לחצו כאן.

המשך יבוא…

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים