תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » מקרה Mt. Gox לא מעיד על הביטקוין עצמו

מקרה Mt. Gox לא מעיד על הביטקוין עצמו

זאת לא הפעם הראשונה, והיא גם לא תהיה האחרונה, שבה אירוע כלשהו פוגע במכלול המערכת הכלכלית-חברתית סביב ביטקוין ● החדשנות בטכנולוגיה נותנת לביטקוין את הכוח להתגבר על כל המכשולים הללו ולהמשיך לפרוח

מאת 25 בפברואר 2014, 19:04 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

זירות מסחר אחרות לביטקוין עדיין מתפקדות כהלכה, ואנחנו מקווים שיופקו לקחים כיצד להפעיל זירת מסחר באופן הולם וכיצד קהילת הביטקוין יכולה לדרוש זאת ממי שמספק לה שירותים

מאת: מני רוזנפלד

Mt. Gox, שהייתה בעבר זירת המסחר לביטקוין הגדולה בעולם, אינה פעילה כרגע ומראה מספר סימנים מדאיגים. לאחר חודשים של קשיים במשיכת דולרים המופקדים בזירה וקשיים אחרים, בשבועות האחרונים לא היה ניתן למשוך ביטקוינים מהזירה. בימים האחרונים, ערוץ הטוויטר (Twitter) של הזירה נמחק לחלוטין, והאתר הרשמי של החברה אינו זמין. במקומו מוצג דף ריק.

קיימות שמועות על פשיטת רגל של החברה, על גניבות בסכומים של מאות מיליוני דולרים ועל מסמך פנימי שהודלף המתאר לכאורה את דרך ניהול המשבר. כרגע אין סיבה להאמין שמסמך זה אמיתי. ההערכות בעולם הן שמי שהפקיד כספים בחשבון בזירה איבד את כספו. אין לי, ולאיגוד הביטקוין הישראלי ככלל, אלא להשתתף בצערם של אלה שנפגעו כתוצאה מההתרחשויות הללו.

חשוב לציין שאין לראות בתקרית זו עדות לגבי ביטקוין עצמו. ביטקוין הוא המטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון בעולם. הוא מהווה אלטרנטיבה למערכת הכספית והבנקאית הקיימת, עם דגש על שקיפות, סחר חופשי והעצמה אישית. בין המאפיינים המהותיים שלו נמצאת היכולת של כל אדם לשמור את כספו בעצמו מבלי צורך לסמוך על צד שלישי. באמצעות מספר כללי בטיחות פשוטים אפשר לייתר את הצורך בהפקדת כספים בזירת מסחר לאורך זמן, ומומלץ לנצל את היכולות האלה.

זירות מסחר אחרות לביטקוין עדיין מתפקדות כהלכה, ואנחנו מקווים שיופקו לקחים כיצד להפעיל זירת מסחר באופן הולם וכיצד קהילת הביטקוין יכולה לדרוש זאת ממי שמספק לה שירותים. כמובן שהשימוש הבסיסי בביטקוין, ללא צד שלישי, לא נפגע מכך.

זאת לא הפעם הראשונה, והיא גם לא תהיה האחרונה, שבה אירוע כלשהו פוגע במכלול המערכת הכלכלית-חברתית סביב ביטקוין. החדשנות בטכנולוגיה נותנת לביטקוין את הכוח להתגבר על כל המכשולים הללו ולהמשיך לפרוח.

הכותב הינו יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי

מתעניינים במטבעות וירטואליים? הירשמו לכנס של איגוד הביטקוין הישראלי ואנשים ומחשבים

מקרה Mt. Gox לא מעיד על הביטקוין עצמו Reviewed by on . מאת: מני רוזנפלד Mt. Gox, שהייתה בעבר זירת המסחר לביטקוין הגדולה בעולם, אינה פעילה כרגע ומראה מספר סימנים מדאיגים. לאחר חודשים של קשיים במשיכת דולרים המופקדים ב מאת: מני רוזנפלד Mt. Gox, שהייתה בעבר זירת המסחר לביטקוין הגדולה בעולם, אינה פעילה כרגע ומראה מספר סימנים מדאיגים. לאחר חודשים של קשיים במשיכת דולרים המופקדים ב Rating:

הגיבו