תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » מחקר: Google Play מלאה באפליקציות שעוקבות אחרי ילדים
החוקרים: אפליקציות שמועלות ל-Google Play אוספות מידע על ילדים. צילום אילוסטרציה: BigStock

מחקר: Google Play מלאה באפליקציות שעוקבות אחרי ילדים

חוקרים בדקו כ-6,000 אפליקציות וגילו ש-73% אוספות מידע על הילדים המשתמשים, כמו מיקום, אימייל ואף מספר טלפון של הילד ● אף לא אחת מבקשת הסכמה של ההורים לכך

מאת 16 באפריל 2018, 17:16 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סוגיית הפרטיות נמצאת בימים אלה בראש הכותרות, במיוחד בכל הנוגע לדליפת המידע מפייסבוק (Facebook) לקיימברידג' אנליטיקה (Cambridge Analytica). אלא שבעוד שם מדובר על מבוגרים, מחקר חדש מראה, שוב, עד כמה הפגיעה בפרטיות נפוצה גם כשמדובר במגזר פגיע הרבה יותר – הילדים, ובמיוחד כאלה בני פחות מ-13.

קבוצה של חוקרים מאוניברסיטת קולומביה הבריטית, אוניברסיטת ברקלי האמריקנית ועוד מוסדות אקדמיים מצאו ש-3,337 אפליקציות שזמינות ב-Google Play ופונות לילדים ולמשפחות – 73% מכלל היישומים שנחקרו – אוספות מידע על הילדים, וייתכן שמפרות את החוק האמריקני.

בסך הכל בדקו החוקרים 5,855 אפליקציות שניתן להוריד מהחנות של גוגל (הם לא נגעו באפליקציות ל-iOS). החוקרים השתמשו באופציית ה-"הערכה האוטומטית של מידת הפרטיות באפליקציות אנדרואיד (Android)". לדבריהם, רק במעט מהאפליקציות נמצאו הפרות ברורות, אבל ברבות מהן אותרו ממצאים המעוררים שאלות. כך, 28% מהאפליקציות היו בעלות "נגישות לנתונים רגישים המוגנים על ידי הרשאות אנדרואיד". 281 מהיישומים אוספים מידע על המיקום של הילד מבלי לשאול את רשות ההורים שלו. 1,100 אחרות חלקו עם צדדים שלישיים מידע המזהה את הילד – למשל, מיקום, כתובת מייל או מספר טלפון של הילד המשתמש, ו-2,281 אחרות הפרו את תנאי השימוש של גוגל.

עוד מראים הנתונים ש-40% מאותן אפליקציות העבירו מידע מבלי לנקוט ב-"אמצעי אבטחה סבירים" ו-92% מהאפליקציות שכוללות הפנייה לפייסבוק לא השתמשו באמצעים שהרשת החברתית מציעה להגבלת שימוש על ידי ילדים בני פחות מ-13.

מחקר: Google Play מלאה באפליקציות שעוקבות אחרי ילדים Reviewed by on . סוגיית הפרטיות נמצאת בימים אלה בראש הכותרות, במיוחד בכל הנוגע לדליפת המידע מפייסבוק (Facebook) לקיימברידג' אנליטיקה (Cambridge Analytica). אלא שבעוד שם מדובר על סוגיית הפרטיות נמצאת בימים אלה בראש הכותרות, במיוחד בכל הנוגע לדליפת המידע מפייסבוק (Facebook) לקיימברידג' אנליטיקה (Cambridge Analytica). אלא שבעוד שם מדובר על Rating: 0

הגיבו