תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » Reddit מודה כי תכני האתר הושפעו על ידי התעמולה הרוסית
נאבקים בזיופים. אילוסטרציה: BigStock

Reddit מודה כי תכני האתר הושפעו על ידי התעמולה הרוסית

לדברי סטיב הופמן, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, "החקירה הוכיחה שיש שלוש דרכים בהן הרוסים יכלו להשפיע בתקופת הבחירות על המאמרים שמקושרים באתר: מודעות, תעמולה ישירה ותעמולה עקיפה"

מאת 7 במרץ 2018, 12:37 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

על רקע הטלטלה שעוברת כיום פייסבוק (Facebook) בעקבות הסערה החברתית שלה שהתעוררה בגין השימוש בה להשפעה על הבחירות האחרונות – מתברר שיש עוד מקומות בהם ל-"פייק ניוז" השפעה משמעותית על הקוראים.

במקביל לפייסבוק הואשמה גם Reddit, רשת השיתוף החברתית של מאמרים באינטרנט, בך שהיא שמשה פלטפורמה להפצת פייק ניוז, והחברה מודה כעת שאכן הייתה לכך השפעה עליה.

סטיב הופמן, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, העלה אתמול פוסט בו הוא מתייחס לחקירה שערכה החברה בעקבות ההאשמות שהועלו נגדה. לדבריו, "החקירה הוכיחה שיש שלוש דרכים בהן הרוסים יכלו להשפיע בתקופת הבחירות על המאמרים שמקושרים באתר: מודעות, תעמולה ישירה ותעמולה עקיפה".

אלפי גוונים של אפור

בהיבט של המודעות, טען הופמן, גם כך לא היו הרבה לפני הבחירות ולא לאחריהן, ובכל מקרה הן בעיקר קידמו ספאם. כעת החברה אף חוסמת מודעות מרוסיה לחלוטין, ובעקבות ההתכנות, כל המודעות עוברות גם אישור ידני ולא משנה מקורן.

לגבי תעמולה ישירה באמצעות חשבונות של משתמשים מרוסיה, או שהחברה חושדת ששימשו להפצת תעמולה רוסית, החברה מוחקת את מה שהיא מצליחה לזהות כפוגעני. "מצאנו והסרנו כמה מאות חשבונות, וכמובן כל חשבון שאנחנו מוצאים מרחיב את החיפוש שלנו עוד יותר", סיפר הופמן.

ההיבט של תעמולה עקיפה, הוא המורכב ביותר לפי המנכ"ל. "לדוגמה, חשבון הטוויטר (Twitter) של TEN_GOP@ ידוע כיום ששימש סוכן רוסי, אבל הציוצים שלו זכו להגברה משמעותית בעזרת אלפי משתמשי Reddit, ולצערנו, ככל שאנחנו יכולים לקבוע, כמעט כולם אמריקנים, שקידמו תעמולה רוסית בלי להיות מודעים לכך", הוא סיפר.

"הלוואי שהיה פתרון פשוט כמו חסימת כל התעמולה, אבל זה לא כל כך קל. בין האמת והפיקציה יש אלפי גוונים של אפור", סיכם הופמן.

Reddit מודה כי תכני האתר הושפעו על ידי התעמולה הרוסית Reviewed by on . על רקע הטלטלה שעוברת כיום פייסבוק (Facebook) בעקבות הסערה החברתית שלה שהתעוררה בגין השימוש בה להשפעה על הבחירות האחרונות - מתברר שיש עוד מקומות בהם ל-"פייק ניוז על רקע הטלטלה שעוברת כיום פייסבוק (Facebook) בעקבות הסערה החברתית שלה שהתעוררה בגין השימוש בה להשפעה על הבחירות האחרונות - מתברר שיש עוד מקומות בהם ל-"פייק ניוז Rating: 0

הגיבו


!!!!