תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » ה-FBI מחזיק ב-iPhone של היורה מטקסס – אבל לא מצליח לפרוץ לתוכו
האם ה-FBI יצליח לפרוץ ל-iPhone של הרוצח בעצמו? אילוסטרציה: BigStock

ה-FBI מחזיק ב-iPhone של היורה מטקסס – אבל לא מצליח לפרוץ לתוכו

"אנחנו לא יכולים להיכנס לטלפון הזה", אמר הסוכן המיוחד כריסטופר קומבס במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול (ד') ● הוא סירב לומר באיזה מכשיר מדובר, אבל גורם ב-FBI אישר לוושינגטון פוסט שהכוונה היא לסמארטפון של אפל

מאת 9 בנובמבר 2017, 18:06 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ה-FBI מחזיק במכשיר הטלפון הנייד שהיה בבעלות היורה, שהרג 26 אנשים בכנסייה בטקסס ביום א' האחרון, אבל לא מצליח לפרוץ אותו ולהגיע אל הנתונים שמאוחסנים בתוכו.

"אנחנו לא יכולים להיכנס לטלפון הזה", אמר הסוכן המיוחד כריסטופר קומבס במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול (ד'). קומבס סירב לומר איזה סוג של טלפון היה בשימושו של דווין קלי, שהרג את עצמו לאחר הירי ההמוני. "אני לא מתכוון לתאר איזה טלפון זה, מפני שאני לא רוצה לספר לאנשים הרעים איזה טלפון לקנות, או להפריע למאמצים שלנו בניסיון למצות כאן את הצדק", אמר.

אלא שנציג מטעם ה-FBI הודה באוזני כתב הוושינגטון פוסט (Washington Post) שמדובר ב-iPhone, אם כי ציין שהבולשת לא הגישה בקשה כלשהי לחברה. אפל עצמה הושיטה יד ל-FBI ושאלה אם הוא זקוק לסיוע במקרה זה. החברה מסרה ל-ZDnet כי צוותה פנה לבולשת לאחר שהבין שחוקריה מנסים לגשת לטלפון הנייד והציע סיוע. החברה הוסיפה שהיא פועלת מול רשויות אכיפת החוק באופן רציף ומספקת הכשרה לאלפי סוכנים של הבולשת, בכדי לעזור להם להבין כיצד לבקש ממנה מידע במהירות.

ב-FBI עובדים באופן עצמאי וקשה בכדי להיכנס לטלפון

לטענת הגורם שצוטט בפוסט, הסיבה לכך שהבולשת לא פנתה לאפל היא שמומחים מטעמה מנסים להבין אם יש שיטות אחרות בכדי לגשת לנתונים שמכיל הטלפון, כגון באמצעות איתור גיבוי שלו באחסון הענן או במחשבים ניידים מקושרים.

ממשלת ארצות הברית כבר ביקשה בעבר מיצרניות הטלפונים הניידים להפחית את אבטחת המכשירים מתוצרתן או להוסיף להם דלת אחורית, אך החברות מיאנו לעשות זאת – בשל מחויבותן לפרטיות הלקוחות, לטענתן.

בשנה שעברה סירבה אפל לסייע לממשלה לפתוח ולפענח את מכשיר ה-iPhone של הטרוריסט סייד פארוק, שביצע פיגוע בסן ברנרדינו, וה-FBI שילם בסופו של דבר להאקרים על מנת שיפרצו למכשיר המוצפן ויאפשרו לארגון לגשת לנתונים שהכיל.

"עם התקדמות הטכנולוגיה בתחום הטלפונים וההצפנות, רשויות אכיפת החוק – בין אם זו המדינה, השלטון המקומי או ברמה הפדרלית – מנועות באופן הולך וגדל מלהיכנס לטלפונים אלה", אמר קומבס באירוע אתמול. לדבריו, הוא לא יודע כמה זמן זה ייקח ל-FBI לשבור את ההצפנה הפעם, אבל הוא טען ש-"אני יכול להבטיח לכם שאנחנו עובדים קשה מאוד להיכנס לטלפון, וזה יימשך עד שנמצא תשובה".

ה-FBI מחזיק ב-iPhone של היורה מטקסס – אבל לא מצליח לפרוץ לתוכו Reviewed by on . ה-FBI מחזיק במכשיר הטלפון הנייד שהיה בבעלות היורה, שהרג 26 אנשים בכנסייה בטקסס ביום א' האחרון, אבל לא מצליח לפרוץ אותו ולהגיע אל הנתונים שמאוחסנים בתוכו. "אנחנו ה-FBI מחזיק במכשיר הטלפון הנייד שהיה בבעלות היורה, שהרג 26 אנשים בכנסייה בטקסס ביום א' האחרון, אבל לא מצליח לפרוץ אותו ולהגיע אל הנתונים שמאוחסנים בתוכו. "אנחנו Rating: 0

הגיבו


!!!!