תוכן שיווקי
בעקבות כנס הגנת הסייבר ICS-OT & IIoT

פורטינט משיקה פתרונות ושירותים חדשים לאבטחת התשתיות הקריטיות

הפתרונות החדשים תוכננו במטרה להגן על סביבות התשתיות הקריטיות באמצעות פלטפורמת אבטחת ה-OT המקיפה ביותר בתעשייה 

24/01/2024 10:22
מארג האבטחה של פורטינט המותאם ל-OT.

פורטינט, מובילה עולמית באבטחת סייבר המניעה את האיחוד בין ביצועי תקשורת ואבטחה, השיקה פתרונות ושירותי אבטחה חדשים ומשולבים המיועדים להגן על התשתיות הקריטיות (OT). התוספות לפלטפורמת אבטחת ה-OT המובילה בתעשייה של פורטינט מבדלות אותה משאר הפתרונות בתחום זה בשוק.

מספר ההתקנים התעשייתיים המחוברים מעבר לגבולות הרשת שלהם עולה בצורה מהירה, ומנהלי אבטחת המידע ניצבים כיום בפני סיכונים מרקיעי שחקים בסביבות ה-OT שלהם. במחקר שערכה פורטינט נמצא, כי שלושה-רבעים מארגוני ה-OT דיווחו על פרצה אחת לפחות בשנה האחרונה, וקרוב לשליש דיווחו כי נפלו קורבן למתקפת כופר. כדי להתמודד עם אתגר זה, ארגונים זקוקים לגישה משולבת לאבטחה, אשר תוכננה במיוחד עבור פתרונות תעשייתיים, המאפשרת מדיניות אכיפה על פני כל שטח התקיפה, מאחדת בין פתרונות נקודתיים ומפחיתה את התקורה התפעולית.

פלטפורמת אבטחת ה-OT המשודרגת של פורטינט

פלטפורמת אבטחת ה-OT של פורטינט (Fortinet OT Security Platform) כוללת סל משולב של מוצרים, פתרונות ושירותי אבטחת סייבר, אשר תוכנן במיוחד עבור רשתות תעשייתיות ומופעל על ידי מודיעין איומי OT בזמן אמת. פלטפורמת אבטחת ה-OT היא חלק ממארג האבטחה של פורטינט (Fortinet Security Fabric) וככזו, היא מספקת ללקוחות נראות מלאה על פני כל הסביבה שלהם ומסייעת להתכנסות מאובטחת של ה-IT/OT. הפלטפורמה מאפשרת לארגונים להטמיע מודל Zero-Trust בתוך סביבות ה-OT, כולל גישה מאובטחת מרחוק לנכסים ומערכות OT עבור עובדים מרוחקים וקבלנים.

העדכונים החדשים בפלטפורמת אבטחת ה-OT מתבססים על שני עמודי התווך של מארג האבטחה:

תקשורת מאובטחת עבור ה-OT

  • FortiSwitch Rugged 424F הוא מתג תקשורת ברמה תעשייתית (IES) אשר תוכנן כדי להתמודד עם הדרישות של תחנות דיגיטליות ותעשיית החשמל. המתג תומך בפרוטוקולי תקשורת OT בזמן אמת ומשתלב עם FortiGate Next-Generation Firewalls (NGFWs) לקבלת אבטחה מקיפה ובקרת גישה.
  • יחידת האלחוט FortiAP 432F עומדת בדרישות Class 1 ו-Division 2 לשימוש בסביבות OT מסוכנות. הנקודה יכולה לחלק רשתות Wi-Fi תעשייתיות כדי למנוע את התפשטות המתקפות על מערכות והתקנים לא מוגנים. הרחבה זו של קו מוצרי IP67-rated access-point מאפשרת כעת פריסה של יישומי OT נוספים בתעשיות כמו נפט וגז.
  • פתרון תקשורת סלולרי FortiExtender Vehicle 211F הוא פתרון ניידות חצי-מוקשח עבור ציים מחוברים, מערכות ניידות ופריסות OT. הפתרון תוכנן כדי לעמוד בדרישות רשת התקשורת האלחוטית של AT&T FirstNet לצוותי התגובה הראשונה.
  • מערכת ההפעלה FortiOS של פורטינט עודכנה עם מסך OT View, המתאם ומציג נתוני OT חשובים. מסך זה מקל על ארגונים להבין את כל שטח התקיפה שלהם – הן של ה-IT וה-OT – ולנקוט בפעולה מתוך ממשק אחד.

פעולות אבטחה ושירותים עבור ה-OT

  • FortiAnalyzer כולל כעת דוחות אנליטיקה, סיכונים ותאימות הייעודיים ל-OT, מה שמספק לצוותי פעולות האבטחה איתור איומים, תיאום נכסים ונקודות תורפה ודיווח מהירים יותר.
  • FortiNDR, התומך בפריסות באתר המקומי, בענן ובאופן היברידי, יכול כעת לנתח למעלה מ-15 פרוטוקולי רשת OT שונים. הפתרון כולל גם ניתוח התנהגות רשת OT מבוסס-AI כדי לזהות פעילות רשת וקבצים חשודים.
  • FortiDeceptor, טכנולוגיית ההטעיה של פורטינט לבידוד של פריצה מוקדמת לרשת ובידוד מתקפות, תומך כעת ב-30 פרוטוקולי OT ומלכודות OT נוספות כדי להגן על סביבות תעשייתיות מגוונות.
  • ה-FortiGuard OT Security Service כולל את מאגר נתוני מודיעין האיומים המעמיק ביותר בתעשייה ומכסה כעת למעלה מ-70 פרוטוקולי OT ויותר מ-4,000 חתימות של נקודות תורפה של יישומים והתקני OT. חתימות אלו מאפשרות מדיניות בקרת גישה מחמירות על תעבורת הרשת ומספקות עדכונים וירטואליים עבור נכסי OT רגישים.
  • FortiGuard Outbreak Alerts, משאב אבטחת סייבר מוביל בתעשייה הכולל כעת מידע חיוני אודות איומי OT ספציפיים. דבר זה מספק ללקוחות את המידע הדרוש להם כדי להקשיח את המערכות שלהם נגד מתקפות חדשות ולא ידועות בעקבות ה-NIST Cyber Security Framework.

 

אירועים קרובים