תוכן שיווקי
בעקבות וובינר המשכיות עסקית

"עדיין לא מאוחר להיערך לאירועי סייבר"

כך אמר להב סביר, מייסד ו-CTO באולקאוד, המציעה תוכנית מאובטחת להמשכיות עסקית בענן

27/11/2023 12:05
להב סביר, מייסד ו-CTO באולקאוד.

בימים מורכבים אלו של מלחמה וחוסר ודאות, ארגונים חשופים יותר מתמיד לשלל מתקפות סייבר. הדרישה להגן על המידע הרגיש, הנכסים הדיגיטליים, האופרציות ואנשי הארגון מפני תקיפות וניסיונות חדירה היא קריטית. לאחרונה חשפה חברת צ'ק פוינט כי מספר מתקפות הסייבר על מטרות בישראל עלה מתחילת המלחמה ב-18%, כאשר עיקר המתקפות הן מסוג DDoS. בנוסף, נמצא כי סקטור הממשלה והביטחון מותקף במיוחד, עם עלייה ניכרת של 52% ביחס לשבועות שלפני המלחמה.

להב סביר, מייסד ו-CTO באולקאוד (AllCloud), אמר בוובינר בנושא המשכיות עסקית בעת מלחמה, שנערך על ידי אנשים ומחשבים: "לאחרונה אנו מוצפים באירועי סייבר, שיכולים לגרום לנזקי תדמית ולהשחתת נכסים דיגיטליים, בין אם זה נפילת אתרים, השחתת מידע ומחיקת נתונים. ובהתאמה, החל מערך הסייבר הלאומי לעדכן באופן תדיר ולספק הנחיות והערכות מצב, כתוצאה מהעלאת כוננות הסייבר במשק הישראלי".

אנו אחראים להיערך לאירועי סייבר, זו חובתנו

"כאדם שנמצא בענן זמן רב, אני רוצה לציין שבמודל 'האחריות המשותפת' (Shared Responsibility) חלה עלינו החובה לדאוג לגיבוי ולהגנה על המידע", הוסיף סביר. "בכל מקום שיש מערכות ותשתיות שהן באחריותינו, עלינו להבטיח גיבויים תקינים והגנה מתוך התקנות הנדרשות. ספק הענן שומר על התשתיות שבניהולו, אך עלינו לטפח את ההגדרות הקשורות לאבטחת המידע, גיבויו והצפנתו".

בשבועות האחרונים חברת אולקלאוד, שותפה בכירה (Premier) של AWS בישראל, הבחינה כי למרות שרוב הלקוחות מצוידים בכלים ובמערכות הגנה, הסיכון שהם חשופים להתקפות – עודנו קיים.

חשוב לוודא, שכלל מערכות ההגנה – בכללן האנטי-וירוסים, המערכות להגנה על קונטיינרים ומערכות ה-Threat Detection – עדכניות ופעילות. חשיבות נוספת היא נושא העדכונים: מערכות ההפעלה והאפליקציות מלאות ברגישויות, לכן, חשוב לעדכן אותן, בדגש על כאלו שיש להן חשיפה כלפי חוץ, אבל גם את המערכות פנימיות שייתכן שיש בהן וירוסים טרויאנים שקטים.

בנוסף, חשוב לוודא שההתרעות מגיעות לאנשים הנכונים ושקיימת היכולת לתחקר את האירועים, באמצעות בדיקת תקינות ואיסוף לוגים, שגם עליהם חשוב מאוד להגן מפני גישה לא מורשית. כמו כן, מומלץ לתרגל את שחזור בסיסי הנתונים, אפליקציות ומערכות ההפעלה, ולבדוק אם יש לנו את הרשיונות הנכונים. אלו רק חלק מהבדיקות שאולקלאוד ממליצה לחברות הפועלות בענן לבצע כחלק מהגברת מוכנותן לתקיפות סייבר.

זה הזמן לגבש תוכנית להמשכיות עסקית ו-Disaster Recovery) DR)

אי היציבות בעולם מובילה חברות רבות לנקוט בצעדי התייעלות, אך דווקא בימים אלו עולה הצורך לתעדף את נושא אבטחת המידע בארגונים, כדי להתכונן למתקפת הסייבר הבאה. בנוסף, ההגנה עשויה לחסוך לארגונים נזקים כלכליים עצומים.

לאור זאת, אולקלאוד מציעה הערכת אבטחה והמשכיות עסקית ללא עלות. במסגרת בדיקת המוכנות והיערכות ארגונים מפני מתקפות סייבר, מומחי החברה מבצעים מעבר קפדני על סביבת הענן ולבסוף מציעים המלצות לשיפורים שכוללים בין היתר: חולשות פוטנציאליות, סיכונים ואיומים לחדירה למערכת והערכה של הסבירות לתקיפה, כדי לאפשר המשכיות עסקית והגנה על הארגון באופן מקסימלי.

אודות אולקלאוד

אולקלאוד היא חברה גלובלית, המספקת פתרונות ושירותים מנוהלים מקצועיים ומסייעת לארגונים לפעול בצורה חכמה יותר, מוכוונת ענן, תוך מינוף יכולות ה-Data & Analytics. באמצעות שילוב מיוחד של התמחות טכנולוגית והתמחות בתעשיות, שווקים ומגזרים, אולקלאוד מאיצה חדשנות בענן ובה בעת ממזערת סיכונים ומשפרת יכולת הסתגלות לשינויים. כשותפה הבכירה של AWS וספקית שירותים מנוהלים מוסמכת, שותפה בכירה של סיילספורס (Salesforce) ושותפה בכירה של סנופלייק (Snowflake), חברת אולקלאוד מסייעת ללקוחותיה לחבר בין ה-Front Office ל-Back Office, על ידי בנייה של מודל תפעולי חדש. שילוב השירותים והפתרונות המפותחים על ידי החברה מאפשר ללקוחותיה לשפר את תוצאותיהם העיסקיות ולהשיג מצוינות תפעולית, תוך שמירה על סביבת ענן מאובטחת, בכל שלב במסעם אל הענן. www.allcloud.io

לקבלת הערכת אבטחה ללא עלות ניתן ליצור קשר: allcloud.io/go/il-cyber-security-assessment

אירועים קרובים