תוכן שיווקי

EnsureDR – פלטפורמה לניהול ואוטומציית תרגולי DR

13/04/2022 11:01
צוות EnsureDR.

בעת אסון טכנולוגי, ארגונים רבים סומכים על יכולת ההתאוששות של סביבת ה-DR (התאוששות מאסון – Disaster Recovery) אך בפועל חווים תקלות רבות עם קושי רב בהמשך עבודה רציף, ואף השבתות הגורמות לאובדן של מידע קריטי ונזקים כספיים ותדמיתיים לארגון.

הגורם העיקרי לכשלים נובע ממורכבות ושילוב של מערכות ותיקות וחדשות של חומרה ותוכנה על מערכות הניהול, והעידכונים שהשילוב הזה כולל, הדורשים תחזוקה שוטפת וסינכרון מתמיד בין סביבת הייצור וה-DR, כאשר כל האחרונים מקשים על היכולת לאתר תקלות ולבחון תקינות של ריצה מלאה מאתר ה-DR מבלי להשבית את המערכת באתר הייצור, ועל אחת כמה וכמה לאתר את מיקום התקלה.

מוקד סיכון נוסף הוא שימוש ברפליקציה המעבירה את המידע בלבד ואינה מאפשרת לבחון האם הרפליקציה נעשתה באופן מלא ותקין, האם קיימת בעיית משאבים ב-DR, האם המידע מסונכרן ורציף, האם יש תקלות פיזיות, אי תאימות של סביבות וכדומה.

והמסמר הכי מאתגר באתר ה-DR הוא בעצם היעדר מערכת ניטור וניהול אחודה, המשקפת מקצה לקצה ובצורה מפורטת, ברורה ובלתי תלויה את את סטטוס כלל מרכיבי סביבת ה-DR בכל רגע נתון, שתשמש ככלי לקבלת החלטות לצוות ה-IT.

הדשבורש של EnsureDR.

הדשבורש של EnsureDR. צילום: EnsureDR

פלטפורמה לניהול ואוטומציית תרגולי ה-DR

EnsureDR הינה פלטפורמת תוכנה היברידית, המפעילה ובוחנת בזמן אמת את כלל הפעלת ותפקוד התשתיות ומערכות המחשב הארגוניות באתר ה-DR.

המערכת מנהלת ומריצה את כלל התהליכים ו"הג'ובים" הקיימים להעלאת מערכת המיחשוב באתר ה-DR (מבלי לצרוך את משאבי סביבת הייצור), כאשר בתום הריצה מוצג בממשק ונשלח באופן אוטומטי מייל דו"ח מפורט המציג את הסטטוס התפעולי של כלל המערכות הווירטואליות והפיזיות הקיימות שנבדקו במהלך הריצה באתר ה-DR.

הפתרון ייחודי בתמיכתו ברוב טכנולוגיות הרפליקציה, תומך ב-Devices פיזיים, לרבות שרתים, DB, SAP, אבטח"מ וכדומה, תומך בסביבת On-prem וענן, והן בתצורת עבודה היברידית ובין-עננית, כולל מספר פטנטים רשומים. הפתרון גם מהווה גורם אובייקטיבי ונותן מענה מקצה לקצה, בבחינת תפקוד בזמן אמת של כל המערכות הקיימות ב-DR.

דוגמאות לממשקי המערכת

היישומים הייחודיים בפלטפורמה כוללים:

  • מערכת חיצונית ובלתי תלויה הבודקת את כל המערכות ב-DR, המדמה את צד המשתמש בתהליך הבדיקה של עותק הגיבוי, והן של עותקי ה-DR, כולל ניהול תהליך ה"דילוג", מבלי להזדקק לכלים חיצוניים נוספים.
  • שיטת ניקוד ייחודית הבנויה על אלגוריתם רשום בפטנט – Recovery Readiness Score – המשמש כפרמטר ייעודי וחשוב בקבלת החלטות לפעולה וניהול הסיכונים של הארגון להמשך תפקוד בזמן אסון.
  • פתרון היברידי התומך בסביבה on-Prem וענן AWS+, Azure – מאפשר גמישות בצד הלקוח וחיסכון בעלויות עתידיות במעבר בין הסביבות.
  • תמיכה בסוגי רפליקציות שונות, וירטואליות או מבוססות אחסון, כגון NetApp וכדומה.
  • תמיכה בבדיקת פתרונות גיבוי ולא רק של תהליכי DR.
  • תמיכה ב-Devices פיזיים, לרבות שרתי DB-SQL, SAP, Oracle וכדומה.
  • מנגנון Auto Fix, הפותר תקלות בזמן הבדיקה, וכך חוסך בזמן ומשאבים באיתור ובמציאת פתרון לבעיות ללא מעורבותו של צוות ה-IT.
  • ממשק ניהול ודיווח HTML מתקדם, ייחודי, דינמי וקל להפעלה.

לסיכום, EnsureDR שינתה בשנים האחרונות את כללי המשחק של עולם ה-DR.

הודות לצוות פיתוח ישראלי ופעולות בישראל ובארה"ב, החברה הפכה לשותף אסטרטגי של תוכנות DR מהמובילות בעולם, לרבות: Veeam, AWS, AZURE, VMware SRM, NetApp, Commvault, Zerto ועוד.

 

אירועים קרובים