תוכן שיווקי

אריסטה הוסיפה אל מתגי התקשורת שלה גם יכולות זיהוי ותגובה לאיומי סייבר

פתרון AVA, המבוסס על בינה מלאכותית, מגשר על הפער בין הרשת לאבטחה

10/03/2022 13:05
גיא אלכסנדר, מנהל פעילות אריסטה בישראל.

חברת אריסטה נטוורקס ישראל (Arista Networks), מובילה עולמית ברשתות ארגוניות המונעות על ידי נתונים, הודיעה באחרונה כי סדרת המתגים 720XP מתוצרתה, המיועדת לקמפוסים כוללת עתה יכולות אבטחה פנימיות וניתוח נתונים מבוססות AI. מתגי התקשורת של אריסטה הותקנו במאות חברות מובילות בישראל וביניהן: חברת החשמל, אלביט, בזק, מיקרוסופט, טאבולה, סלקום, נייס, כלל, קבוצת איילון, שופרסל ורבות נוספות.

אריסטה שילבה יכולות זיהוי ותגובה (NDR – Network Detection and Response) במתגי התקשורת הללו, המנוהלים על ידי מערכת ההפעלה שלה לרשתות EOS (ר"ת Extensible Operating System). היכולות החדשות הללו מספקות ללקוחות נראות רחבה יותר וזיהוי משופר של איומים ברחבי הקמפוס הקוגנטיבי. התשתית המאובטחת מבצעת אופטימיזציה של תהליכים קיימים ומתמודדת באופן אוטומטי עם איומים קיימים, ללא צורך להתקין לשם כך מוצרי אבטחה חיצוניים לרשת.

פתרון AVA

אריסטה הטמיעה במתגי התקשורת את פתרון AVA (ר"ת Autonomous Virtual Assist), המורכב מחיישנים וממערכת ליבה, שבאמצעותו המתגים עצמם הופכים למערכת אבטחת סייבר מרובת יכולות. ביניהן: נראות מורחבת לרבות זיהוי כוונות זדון; פרופילים; ניטור משתמשים, אפליקציות ומכשירים; ניתוח התנהגויות, שמאפשר יכולות הצלבה בין הישויות הללו ובידוד מרכיב שזוהה כמסוכן; מודעות בזמן אמת למצבים (Situational Awareness), המאפשרת להבין את מרחב האיומים ולהחליט החלטות חכמות מבוססות ניתוח סיכונים; וכן – זיהוי אוטומטי מבוסס AI של איומים ותגובות החושף את הטקטיקות, הטכניקות והנהלים של התוקפים ולא רק את הסימנים המזהים של התקיפה.

גיא אלכסנדר, מנכ"ל אריסטה ישראל: "אבטחת הרשת מפני מתקפות סייבר היא אתגר מתמשך עבור רוב הארגונים לאור הצורך להתקין חומרה, לשנות קונפיגורציות בתשתית הרשת או לחלופין לנטר אך ורק את הכניסות והיציאות לרשת (Endpoints + Firewalls). על אף החשיבות, צוותי האבטחה נאלצו לעשות פשרות בין נראות הרשת לבין העלויות התפעוליות. השילוב של יכולות זיהוי ותגובה NDR בתוך תשתית המתגים של אריסטה מספק אבטחת רשת פנימית שמפחיתה את הסיכון הארגוני באמצעות האצת זיהוי האיום ובלימתו".

אריסטה נטוורקס נוסדה בשנת 2004 בסנטה קלרה שבקליפורניה, והושקה רשמית בשנת 2008 תחת שם זה. אריסטה מתמחה בפתרונות רישות מוגדר תוכנה לסביבות ענן – הן עבור דטה סנטרים והן עבור קמפוסים. אריסטה פיתחה משפחות של מתגי את'רנט, בעלי קצב העברת נתונים של 1 ג'יגה בייטים לשנייה ועד 400 ג'יגה בייטים בשנייה. החברה מציעה מערכת הפעלה אחת לכל תשתית הרשת מוגדרת התוכנה (EOS) וכן מערכת ניהול בענן CloudVision. 

החברה התקינה עד היום יותר מ-20 מיליון פורטים וצברה נתח שוק של 20% בשוק הרישות הארגוני בדטה סנטרים ונתח של שוק של 40% במתגי 100 ג'יגה בייטים בשנייה. כחלוצה עולמית בפתרונות רישות מוגדרי תוכנה לסביבות ענן הצליחה אריסטה להגיע לצבר לקוחות רב. כיום מעסיקה החברה כ-4,000 עובדים והיא חברת ההיי-טק בעלת קצב הצמיחה המהיר ביותר. שווי השוק שלה הגיע ל-40 מיליארד דולר.

אירועים קרובים