תוכן פרסומי
ראשי » כתבות ראשיות » One1 רוכשת את לינוטק תמורת יותר ממיליון שקלים

בלעדי לאנשים ומחשבים

מימין: סלביק גימלברנד, מנכ"ל לינוטק, ושי אוזון, מנכ"ל One1. צילום: יח"צ One1.

One1 רוכשת את לינוטק תמורת יותר ממיליון שקלים

הנרכשת מתמחה ביישום מערכות ארגוניות בענן ● שי אוזון, מנכ"ל One1, אמר כי "הרכישה של לינוטק היא חלק מהמהלך של החברה להרחבת השירותים שלה בענן"

מאת 21 במאי 2018, 15:55 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

One1 רכשה את לינוטק הישראלית, אשר מתמחה ביישום מערכות ארגוניות בענן. היקף הרכישה לא נמסר לפרסום, אולם גורמים בשוק העריכו בפני אנשים ומחשבים כי היקפה עמד על יותר ממיליון שקלים.

לינוטק הוקמה בשנת 2011 ומונה תריסר עובדים. בראשה עומד סלביק גימלברנד, המנכ"ל. היא שותפה של אורקל העולמית (Gold Partner Cloud Standard) והראשונה בישראל שהוסמכה ליישם בצורה מלאה את Oracle Cloud ERP. בין לקוחותיה נמנים מלאנוקס (Mellanox), רדוור (Radware), הסוכנות היהודית, OTI, Wix, ואבן קיסר.

שי אוזון, מנכ"ל One1, אמר כי "הרכישה היא חלק מהמהלך של החברה להרחבת השירותים שלה בענן ולהעמקת היכולות המקצועיות ביישום מערכות בענן כגון ERP, CRM, HCM ו-BI – שאנו מציעים ללקוחותינו בענן. המומחיות של לינוטק מהווה תוספת כוח לפעילות החזקה שכבר קיימת ב-One1 בתחום ה-ERP, ה-CRM ושאר המערכות הארגוניות בענן, עם פתרונות כמו NetSuite, Salesforce, SAP ואחרים. לחברה צוות חזק ובסיס לקוחות טוב, ואני מאמין כי החיבור יתרום בעיקר ללקוחות של One1".

סלביק גימלברנד, מנכ"ל לינוטק, הוסיף כי "אנחנו שמחים להצטרף ל-One1. אנו רואים במהלך פוטנציאל גדול לצמיחה בארץ ובחו"ל, יכולת להציע מגוון שירותים רחב יותר ללקוחותינו, ואפשרות להיכנס לפרויקטים גדולים כחלק מההיצע של One1. ביחד, נמשיך להוביל את שוק ה-ERP בישראל".

היסטוריה של רכישות

One1 ביצעה בשנים האחרונות כמה רכישות. בשנת 2010 רכשה קבוצת One1 את השליטה בכלנית-כרמון תמורת 20.3 מיליון שקל. עוד באותה שנה היא רכשה את מלוא הבעלות על הראל טכנולוגיות מידע, תמורת 12 מיליון שקלים. בשנת 2011 One1 רכשה את חברת הבדיקות טסקום תמורת 20 מיליון שקל. בשנת 2014 One1 חתמה על הסכם לרכישת השליטה ב-Balink הישראלית תמורת מיליוני שקלים. החברה שינתה בעקבות זאת את שמה ל-One1Link. חברת Balink היא שותפה עסקית בכירה של Salesforce.com ומתמחה בפיתוח ויישום של פתרונות ושירותים עסקיים לענן, שמבוססים על הכלים והפלטפורמות של חברה זו.

ב-2016 One1 רכשה את Dicomano Labs, העוסקת בפיתוח מבוסס סביבות ופלטפורמות סאפ (SAP), כמו גם ביישום ומכירה בישראל של פתרונות חברת תוכנות הענן האמריקנית Servicenow. סכום העסקה עמד על 12 מיליון שקלים.

בפברואר 2017 One1 השלימה את רכישת בית התוכנה הישראלי ניביט תמורת 15 מיליון שקלים. ניביט היא חברת תוכנה פרטית שמתמחה בפיתוח, התאמה, הטמעה, מכירה ומתן שירות ותחזוקה למערכות ולתוכנות לניהול רשתות קמעונות ועסקים.

חודשיים לאחר מכן, באפריל 2017, One1, שהחזיקה 68.7% ממניות אוטומציה החדשה (לשעבר החברה לאוטומציה), רכשה את יתרת המניות, שנותרו כולן בידי מרכז השלטון המקומי, תמורת 18.8 מיליון שקלים. בכך הפכה One1 לבעלים היחיד והמלא על החברה, ומרכז השלטון המקומי ניתק את הקשר ההיסטורי שהיה לו עמה במשך שנים רבות. הרכישה הזו הייתה במסגרת ההסכם בו נרכשו מניות השליטה בחברה לאוטומציה

ממרכז השלטון המקומי ב-2014, שבמסגרתו נותרה יתרת המניות בידי המרכז: במרץ 2014 זכתה One1 במכרז לרכישת 51% ממניותיה של החברה לאוטומציה, תמורת 12 מיליון שקלים, עם אפשרות למימוש רכישת האופציות של יתרת המניות. מאז ביצעה One1 באוטומציה החדשה שינוים ארגוניים וצעדי ייעול, והביאה אותה למצב שבו היא חוזרת להיות שחקנית מרכזית בשוק המוניציפלי.

One1 רוכשת את לינוטק תמורת יותר ממיליון שקלים Reviewed by on . One1 רכשה את לינוטק הישראלית, אשר מתמחה ביישום מערכות ארגוניות בענן. היקף הרכישה לא נמסר לפרסום, אולם גורמים בשוק העריכו בפני אנשים ומחשבים כי היקפה עמד על יותר One1 רכשה את לינוטק הישראלית, אשר מתמחה ביישום מערכות ארגוניות בענן. היקף הרכישה לא נמסר לפרסום, אולם גורמים בשוק העריכו בפני אנשים ומחשבים כי היקפה עמד על יותר Rating: 0

תגובות (2)

  • Avatar

    אורן זמסקי

    סלביק תותח! רכישה ראויה בהחלט.

  • Avatar

    Dee

    אני סבורה, שאתם נכשלים כעיתונאים. עליכם להבין, שלא כל מי שיש לו ענין לקרוא כתבות מסוימות אכן מכיר את כל הנפשות הפועלות. לכן, בדיוק כמו שאתם נותנים מידע על החברות שנרכשו בידי One1, כך עליכם לספק מידע לגבי החברה הרוכשת, אפילו אם אתם בטוחים, שכולם מכירים אותה! הרביתם לכתוב, מה עשתה ותעשה החברה עם רכישותיה, אך לא הזכרתם במלה במה עוסקת החברה מאז הקמתה.

הגיבו