דיווח: ה-GenAI תגיע ל-iPhone עם iOS 18

לפי דיווח של האנליסט מארק גורמן מבלומברג, ה-iOS 18 תהיה אחד העדכונים הגדולים ביותר בתולדות החברה, ותציג שילוב AI, אשר יהיה קשור ל-Siri משודרגת, שיוטמעו בה יכולות GenAI

נאמר עליה שהיא צפויה להיות אחד השדרוגים הגדולים בתולדות אפל, עם יכולות iOS 18. GenAI.

אפל נתפסה לא מוכנה כאשר הבינה המלאכותית היוצרת כבשה את התעשייה בסערה, ובחברה מחשיבים זאת להחמצה משמעותית, אם כי בפומבי היא טוענת כי היא עובדת על הטכנולוגיה במשך שנים. ואולם נראה, כי הגירסה הבאה של מערכת ההפעלה שלה, iOS 18 תנסה לתקן את זה. לפי האנליסט מארק גורמן מבלומברג, ה-iOS 18 תהיה אחד העדכונים הגדולים ביותר בתולדות החברה. לדבריו, שילוב AI, אשר יהיה קשור ל-Siri משודרגת, יהיה השינוי המרכזי השנה במערכת ההפעלה, ששם הקוד שלה בחברה הוא "Cristal", זאת בצד שינויים גדולים נוספים.

לדבריו, אפל משפצת את Siri בצורה שתטמיע בה GenAI. בדומה למכשירים האחרונים של סמסונג וגוגל, יכולות הבינה המלאכותית החדשות ישפרו את האופן שבו Siri ואפליקציית ההודעות משיבות על שאילתות ומשלימות אוטומטית משפטים.

המטרה היא להוסיף AI לשירותים רבים ככל האפשר ולאפשר תכונות, כמו יצירה אוטומטית של רשימות השמעה. עוד נטען, שהחברה גם בוחנת דרכים לעזור למשתמשים לכתוב ב-Pages וליצור אוטומטית שקפים ב-Keynote. סביר גם לצפות לשיפור באפליקציות הפרודוקטיביות, כמו גם לשיפורי אבטחה וביצועים.

בדומה למתחרות, גם אפל תאמץ גישה משולבת, שלפיה חלק מהמשימות יעובדו במכשיר, ומשימות מורכבות יותר יועברו לענן.

הדגש של המתחרות על ה-Gen​​AI הוא לא הסיבה היחידה שאפל רוצה להביא את הטכנולוגיה גם ל-iPhone – לפי גורמן, ה-iPhone 16 לא הולך צפוי להיות מלהיב במיוחד מבחינת שיפור החומרה, וכדי לפצות על כך, עדכון מערכת ההפעלה הבאה צריך להיות "מרשים במיוחד".

כמדי שנה, iOS 18 תוכרז בוועידת המפתחים העולמית של אפל ביוני, וככל הנראה תשוחרר בספטמבר.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. Or

    לא הבנו כלום אפשר לתרגם לאנשים פשוטים כמונו !

אירועים קרובים