דיווח: גוגל תשיק Pixel מתקפל עד סוף השנה

בעקבות ידיעה שפורסמה לפני מספר ימים על כך שסמסונג תספק מסכי OLED מתקפלים ליצרניות שונות, שגם גוגל מוזכרת ביניהן, התפרסם דיווח בקוריאה על כך שסמסונג אכן תספק מסך מתקפל לגוגל עבור מכשיר שיושק עד סוף השנה – אם כי לא נמסרו עוד פרטים עליו.

PIXEL 4 XL של גוגל. האם נראה עד סוף השנה גם מכשיר מתקפל במשפחת ה-Pixel?. צילום: גוגל

למרות שהסמארטפונים המתקפלים עדיין לא הפכו לחלק מהמיינסרטים, בעיקר בשל עלותם הגבוהה (2,000-3,000 דולר), נראה שהיצרניות הגדולות להוטות להוסיף אותם להיצע שלהן, גם על רקע התחזיות לצמיחה בשוק המכשירים המתקפלים, שככל שיוזלו רכיביהם כתוצאה מייצור בכמויות גדולות – יוזל גם מחירם.

חוץ מסמסונג, וואווי, רויול ומוטורולה שכבר השיקו מתקפל, ולצד השמועות על תוכניות כאלה של אפל, שיאומי ועוד – כעת הולכת ומתבססת השמועה על כך שגם גוגל (Google) עומדת להשיק Pixel מתקפל.

השמועה תפסה תאוצה בעקבות הידיעה שפורסמה לפני מספר ימים על כך, שסמסונג תספק מסכי OLED מתקפלים ליצרניות שונות, שגם גוגל מוזכרת ביניהן. לפי גורמים שונים בקוריאה, אופו ושיאומי כרגע עובדות על מכשירים מתקפלים, שהעיצוב שלהם יהיה דומה למכשיר המתקפל של סמסונג. הדיווח לא פירט איזה מסך מתקפל בדיוק ייכלל ב-Pixel, אך כן צוין בו שהוא יהיה מתוצרת סnסונג, בגודל 7.6 אינץ' ועם קיפול פנימי. ההערכה היא שכל המכשירים האלה יושקו במהלך השנה.

רמז נוסף לכך סיפק גם היו-טיובר ג'ון פרוסר, שידוע בדרך כלל בהדלפות על מכשירי אפל, שצייץ בטוויטר, כי "הדגם המתקפל של Pixel הוא אמיתי, וכי הוא יושק "בסוף השנה או בתחילת השנה הבאה"

בנוסף, באתר Chrome OS של גוגל נרמז גם כן על תמיכה במכשירים מתקפלים, למרות שכרגע אין שום מחשב נייד מתקפל או סמארטפון שמריץ את Chrome OS.

מנגד, גוגל לא טיפחה במיוחד את מערכת Android שלה לחוויית מתקפלים, אבל ייתכן שהיא מתכננת להטמיע בו את מערכת ההפעלה Fuchsia שהיא מפתחת, שאמורה להתאים לכל מסך שהוא בכל מכשיר והוזכרה בהודעות של גוגל ככזו שתתמוך במכשירים מתקפלים. ומה יותר מתאים מאשר לבחון את התוכנה החדשה על מכשיר משלה?

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים