תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » בזק והוט יחויבו לפרסם מדי חודש היכן הן פרסו תשתיות סיבים אופטיים
נפרסו בעיריית רעננה. סיבים אופטיים בכל הארץ? אילוסטרציה: BigStock

בזק והוט יחויבו לפרסם מדי חודש היכן הן פרסו תשתיות סיבים אופטיים

חברות התקשורת בעלות התשתית בזק והוט יחויבו לפרסם אחת לחודש על גבי מפה מקוונת באתר האינטרנט שלהן את הכתובות שבהן נפרשה תשתית הסיבים האופטים ● בנוסף, יחויבו להודיע לספקי האינטרנט מראש על אזורים שבהם הן עומדות לספק שירותים על גבי רשתות מתקדמות

מאת 3 בנובמבר 2020, 13:10 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משרד התקשורת פרסם החלטה, שלפיה חברות התקשורת בעלות התשתית בזק והוט יפרסמו באתר האינטרנט שלהן על גבי מפה מקוונת (המאפשרת מתכונת של שליפת מידע במפה, הכנסת כתובת וקבלת מענה) בכל חודש את תשתית הסיבים האופטיים אשר נפרסה, כדי שצרכנים יוכלו לדעת האם באזור שלהם קיימת תשתית סיבים.

בנוסף קבע המשרד, כי הן יחויבו להודיע לספקי שירות אינטרנט על אזורים שבהן יספקו שירות על גבי רשתות מתקדמות שלושה חודשים מראש טרם הפעלתן באזורים אלו. זאת כדי לאפשר לספקי השירות להיערך לאספקת השירותים עם פעולות שיווק וגיוס לקוחות בצורה שוויונית.

עוד נקבע בהחלטה, כי חברות התשתית יעבירו לספקי השירות נתונים נוספים בנוגע לפריסת תשתית הסיבים (כגון ביצוע התקנה, תיקון תקלות וכו').

משרד התקשות מציין, כי לבעלותהתשתית בזק והוט יתרונות תחרותיים מובנים לעומת ספקי השירות, ובין היתר קיים חוסר איזון מובנה במידע שיש לספקי שירות, המבקשים לעשות שימוש בתשתית הפיזית של בעל התשתית, לעומת המידע שיש לבעל התשתית על ספקי השירות, בפרט לאור העובדה כי פריסת הרשת, ובייחוד חיבור המקטעים האחרונים, כולל הפריסה במבנים והדלקת הרשת, נעשית באופן הדרגתי. לפיכך קיימת חשיבות רבה לציבור ולחברות המתחרות העושות שימוש סיטונאי ברשתות המתקדמות להיערך להדלקת הסיבים בהתאם לתוכנית הפריסה של בעלות התשתית.

שר התקשורת, יועז הנדל, ציין, כי "אנחנו מתכוונים לצמצמם את העשור האבוד בתחום תשתיות התקשורת. מהפכת הסיבים מחייבת שקיפות לספקי השירות השונים וללקוחות. היעד הוא שכל מקום במדינת ישראל יהיה מחובר במהירות לאינטרנט מהיר״.

בזק והוט יחויבו לפרסם מדי חודש היכן הן פרסו תשתיות סיבים אופטיים Reviewed by on . משרד התקשורת פרסם החלטה, שלפיה חברות התקשורת בעלות התשתית בזק והוט יפרסמו באתר האינטרנט שלהן על גבי מפה מקוונת (המאפשרת מתכונת של שליפת מידע במפה, הכנסת כתובת ו משרד התקשורת פרסם החלטה, שלפיה חברות התקשורת בעלות התשתית בזק והוט יפרסמו באתר האינטרנט שלהן על גבי מפה מקוונת (המאפשרת מתכונת של שליפת מידע במפה, הכנסת כתובת ו Rating: 0

תגובות (5)

 • Avatar

  רפי פז

  אני גר בבר גיורא תל אביבליד הסנטר .מחובר לבזק בינלאומי והתשתית על הפנים.מתי נגיע לשנות אלפיים.

 • Avatar

  דב

  הצחקתם אותנו.
  בזק אף פעם לא ייתן וימשיך למרוח את כולנו כמו שעשה זאת עד עכשו

 • Avatar

  מרים

  בזק משקיעים בפרסומות יקרות בלבד. הפתרון למי שרחוק מהמרכזיה שלהם הוא פשוט לרדת לadslאינטרנט אנלוגי במהירות של 15 מ'ב במקום הngn הדיגיטלי והמהיר יותר. לי הם עשו את זה בלי להודיע, רק שהמהירות ירדה והניתוקים המשיכו כהרגלם…

 • Avatar

  בן

  אני קורא פה את התגובות ומרגיש שהאייקיו שלי התאבד.
  רושמים פה שחור על גבי לבן שהממשלה כבר עשור מונעת טכנולוגיה של סיבים אופטים ואנשים עדיין מאשימים את בזק.
  איזה אינטרס יש לבזק או לכל חברה לצורך העניין להשאר עם טכנולוגיה עתיקה שיש לה חיסרון מובהק למול המתחרות?
  מרחם על הנציגים שטיפלו ויטפלו בהם בעתיד

 • Avatar

  טל

  תגובה לבן: בזק והוט מחוייבים בפריסה תשתית לבתים פרטיים לעומת שסלקום, אנלימיטד ופרטנר שלא מחוייבים. כלכלית זה לא משתלם להם ולכן לאחר משא ומתן ארוך המדינה תממן חלק מהעלויות של הפריסה על מנת שיחברו גם בתים פרטיים.

הגיבו