תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » משרד התקשורת מטפל בתופעת החסימות בקווים הכשרים
כשמספרי החירום חסומים בטלפונים הכשרים, לאן מחייגים בשעת צרה? צילום: BigStock

משרד התקשורת מטפל בתופעת החסימות בקווים הכשרים

המשרד יצא בשימוע שנועד לקבוע ברישיונות של מפעילים פנים ארציים וחברות הסלולר את איסור חסימת האפשרות של מספרים כשרים לחייג למספרי חירום, מצוקה, רווחה, ולמספרים ממשלתיים

מאת 9 בספטמבר 2020, 14:21 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בעקבות תלונות ופניות רבות שהתקבלו במשרד התקשורת בנוגע לחסימת האפשרות של בעלי מספר כשר לחייג למספרי חירום ולשירותי מצוקה ורווחה, משרד התקשורת יוצא במהלך ביטול החסימות בקווים הכשרים למספרי חירום, מצוקה, רווחה, ולמספרים ממשלתיים, בכפוף לשימוע.

המשרד פרסם שימוע, שנועד לקבוע ברישיונות מפעילים פנים ארציים וחברות הסלולר את ההוראות שאוסרות את חסימת אפשרות החיוג למספרי טלפון ארציים מקוצרים בעלי 3 ו-4 ספרות שהקצה משרד התקשורת לצורך מוקדי חירום, מצוקה ורווחה (כגון: 100 – משטרה, 1201 – מוקד ער"ן, 1204 – מוקד לתלמידים ונוער במצוקה ועוד), ואיסור על חסימת אפשרות החיוג למספר טלפון אשר הוקצה ל"מדינה ומוסדותיה".

בנוסף, בקשה לחסימה תוגש לבעל הרישיון עבור כל מספר בנפרד ולא עבור קבוצת מספרים, וכמו כן תחול חובת שמירת תיעוד על ידי חברת התקשורת או מי מטעמה בדבר כל חסימה.

שר התקשורת, יועז הנדל, אמר, כי "אני מכבד את רצון הציבור החרדי וזכותו  להחזיק מנויים המאושרים על ידי ועד הרבנים. חובת המשרד למנוע פגיעה אפשרית במשתמשים, לפיכך השימוע יסדיר את החסימות. זהו נדבך ראשון להחלטה שבמסגרתה נפעל למגר גם את תופעת הצינתוקים (צלצול אוטמטי וניתוק) שמכבידה מאוד על הציבור החרדי״.

משרד התקשורת מטפל בתופעת החסימות בקווים הכשרים Reviewed by on . בעקבות תלונות ופניות רבות שהתקבלו במשרד התקשורת בנוגע לחסימת האפשרות של בעלי מספר כשר לחייג למספרי חירום ולשירותי מצוקה ורווחה, משרד התקשורת יוצא במהלך ביטול הח בעקבות תלונות ופניות רבות שהתקבלו במשרד התקשורת בנוגע לחסימת האפשרות של בעלי מספר כשר לחייג למספרי חירום ולשירותי מצוקה ורווחה, משרד התקשורת יוצא במהלך ביטול הח Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    דבי

    אני שמחה להתעדכן על הכוונה לטפל בתופעת הצינתוקים
    מכביד ברמות שא"א לתאר
    הטרדה קשה מאוד

הגיבו