פריסת הסיבים האופטיים באזורים "לא כדאיים" תוקדם לשנה הבאה

שר התקשורת, יועז הנדל, קיבל את המלצות הצוות הבין משרדי, אולם הכניס כמה שינויים ● בין היתר, בניגוד להמלצת הצוות, הוט תחויב לפרוס סיבים ברשת אולטרא רחבת פס בשיעור של לפחות 30%

שר התקשורת, יועז הנדל

משרד התקשורת החליט להקדים את פריסת הסיבים האופטיים ביישובי הפריפריה וביישובים הקרובים לגבול, כולל בשטחים, וזו תחל יחד עם פריסת הסיבים בשאר המדינה – כבר בשנה הבאה. שר התקשורת, יועז הנדל, הודיע היום (ב') כי החליט לקבל את המלצות הצוות הבין משרדי שהוקם על מנת לקבוע את מתווה פריסת הסיבים, אולם הכניס בו כמה שינויים, על מנת להקדים את הפריסה ביישובים "לא כדאיים", כלשון המשרד, עבור חברות התקשורת.

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין, תפעל להתחלת יישום המתווה של הצוות, בכפוף לשינויים שהכניס השר הנדל. במשרד התקשורת אומרים כי מטרת הקדמת הפריסה ביישובי הפריפריה היא "לגשר על מרחקים גיאוגרפיים ופערים חברתיים מהיום הראשון לפעילות הקרן" שתוקם לצורך העניין.

שינוי נוסף שהשר הנדל הכניס במתווה הוא חיוב של הוט לפריסת סיבים אופטיים ברשת אולטרא רחבת פס, שלא בהתבסס על התשתיות הקיימות שלה, בשיעור של לפחות 30%, בדומה למה שמוטל על IBC, וביחס של 1 ל-1 בין פרישה בפריפריה לפריסה במרכז הארץ. בכך הוא דחה את המלצת הצוות, שהציע לפטור את הוט מהחובה הזאת. שר התקשורת אמר כי "בכוונתי לפעול להקדמת הפריסה מעבר למתואר בדו"ח, על מנת לקצר את התהליך ככל הניתן".

בראש הצוות הבין משרדי שגיבש את המתווה עמד סמנכ"ל כלכלה במשרד התקשורת, ד"ר עופר רז-דרור, והוא כלל נציגים ממשרד זה, כמו גם ממשרד האוצר ומרשות התחרות. במסגרת המתווה, בזק תפרוס את הסיבים האופטיים ברוב חלקי המדינה בתוך חמש שנים, ותקבל תמריצים לצורך כך. כמו כן, תוקם קרן במימון שוק התקשורת, שתפעל עד לסיון פריסת הסיבים האופטיים. בכל שנה יפרישו חברות התקשורת לקרן 0.5% מההכנסות שלהן, בעלות הכנסות של יותר מ-10 מיליון שקלים.

במשרד התקשורת אומרים ש-"יישום התוכנית צפוי להביא בטווח הקצר לפריסה נרחבת של רשת סיבים, ובפרק זמן סביר לפרישה כלל-ארצית של רשת סיבים. אלו יציבו את מדינת ישראל בחזית העולמית של רשתות תקשורת נייחות, בד בבד עם עידוד והמשך פיתוח התחרות בשוק, אשר תשפיע הן על איכות הרשתות, הן על איכות המוצרים והשירותים והן על המחיר לצרכן".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים