פרטנר מקימה את רשת הסלולר Partner 5G

בימים אלה משלימה פרטנר הטמעת מתג ליבה חדש, שיאפשר בניית יכולות דור 5, בכפוף להתקדמות רגולטורית ולהתקדמות פריסת אנטנות דור 5 ● במעבדות החברה נמדדה גלישה סלולרית בקצב של יותר מ-1 ג'יגה ● איציק בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת פרטנר: "ההכרזה היא בשורה אמיתית ללקוחות הסלולר של פרטנר ולשוק התקשורת בישראל

איציק בנבנישתי, המנכ"ל היוצא של פרטנר. צילום: סיון פרג'

קבוצת פרטנר הכריזה היום (ב'), כי היא מקימה רשת דור 5, וחושפת את התקדמות פרויקט Partner 5G, שכולל הקמת ליבת סלולר חדשה עם יכולות מתקדמות עבור רשת הדור ה-5 של החברה. בחודשים האחרונים קיימה פרטנר בדיקת יכולות גלישה בדור 5 ובחינת טכנולוגיות שונות שהוטמעו במעבדת החברה, והגיעה לקצב גלישה של יותר מ-1 ג'יגה ממכשיר סלולרי.

בימים אלה משלימה פרטנר את הטמעת מתג הליבה החדש עם יכולות תמיכה בטכנולוגיות מתקדמות קיימות ועתידיות. הליבה המשודרגת של פרטנר מאפשרת בניית יכולות דור 5, בכפוף להתקדמות רגולטורית ולהתקדמות פריסת אנטנות דור 5.

לצד גלישה מהירה בסלולר, רשתות דור 5 מאפשרות גם שימושים נוספים בעולמות ה-IoT (האינטרנט של הדברים), וכן יכולות לשמש לגלישה ביתית מהירה במיוחד במהירות של עד 1 ג'יגה, ללא תלות בהימצאות תשתית קווית.

במקביל, מבצעת פרטנר שדרוג לליבת הרשת הסלולרית הקיימת, במהלך שנועד לבניית יכולות חדשות, הרחבת היכולות הקיימות של שירותים מתקדמים בתחום השיחות הקוליות כמו VoLTE (שיחות קוליות על גבי רשת דור 4), WiFi Calling והטמעת טכנולוגיות נוספות בליבת הדטה לגלישה סלולרית.

על פי דו"ח OpenSignal הבינלאומי, שפורסם בחודש שעבר ובחן את רשתות הסלולר בישראל, פרטנר היא חברת הסלולר המובילה ברשת הדור ה-4 בישראל במדדי מהירות הורדה, זמינות דור 4, מדד כיסוי ופריסה של הרשת, חוויית הצפייה בווידאו ועוד.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת פרטנר מסר: "ההכרזה של פרטנר כי היא מקימה רשת דור 5 היא בשורה אמיתית ללקוחות הסלולר של פרטנר ולשוק התקשורת בישראל, ותתמוך בפיתוח טכנולוגיות ויישומים מתקדמים בתחומים כמו בריאות, ביטחון, תחבורה, חינוך ועוד".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים