בזק תוכל לשדרג את תשתיות הנחושת שלה ולספק אינטרנט במהירות 200 מגה-ביט

שר התקשורת אישר לבזק לשדרג את תשתיות הנחושת שלה ● ההחלטה תאפשר, בין היתר, לתת מענה לעלייה בהיקפי השימוש ברשת האינטרנט עקב המעבר לעבודה ולימודים מהבית ● יועז הנדל: "המשבר הנוכחי מחייב מתן מענה לעבודה מרחוק, רפואה מרחוק ולצערי גם לימודים מרחוק"

שר התקשורת, יועז הנדל

שר התקשורת, חה"כ יועז הנדל, אישר לחברת בזק לפעול לשדרוג תשתיות משמעותי ביישובים רבים בפריפריה ובמרכז ולשווק שירותי אינטרנט במהירות של עד 200 מגה-ביט.

ההחלטה, שהתקבלה בצל משבר נגיף הקורונה, תאפשר, בין היתר, לתת מענה לעלייה בהיקפי השימוש ברשת האינטרנט עקב המעבר לעבודה ולימודים מהבית.

ההחלטה מאפשרת לבזק לשדרג את רשת הנחושת שלה, הפועלת בטכנלוגיית VDSL, ולעשות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, V35B, המספקת שירותי אינטרנט בקצב של עד 200 מגה.

האישור ניתן לבזק לאחר קביעת עקרונות שיבטיחו: פריסה רחבה ומגוונת בין האזורים והיישובים בכל רחבי המדינה, כי ספקי השירות יוכלו להשיק את השירות ללקוחותיהן במסגרת ה"שוק הסיטונאי", וזאת לאחר ביצוע ההתאמות הנדרשות במערכותיהן, וכן כי לא תהיה פגיעה באיכות השירות שמספק מפעיל אחר.

תוכנית הפריסה מבוססת על עקרונות הנדסיים המאפיינים את הטכנולוגיה, ומביאה להכללתם של כ-244 יישובים, המהווים פוטנציאל של כרבע מיליון אזרחים, אשר יוכלו בתוך פרק זמן קצר לשדרג את קצב הגלישה למהירות של עד 200 מגה. יישובים אלו מייצגים את כלל חתכי היישובים ומגזרי האוכלוסייה בישראל במרכז ובפריפריה, יישובים עירוניים, התיישבות כפרית ויישובי הפזורה הבדואית.

מועד ההשקה לשירות נקבע בעוד 4 חודשים, באופן שיאפשר לשחקנים בשוק לבצע את ההתאמות והפיתוחים הנדרשים במערכותיהם, זאת על מנת להבטיח שוויוניות באספקת השירות ושמירה על התחרות.

שר התקשורת אמר, כי "המשבר הנוכחי מחייב מתן מענה לעבודה מרחוק, רפואה מרחוק ולצערי גם לימודים מרחוק, בשנת הלימודים הקרובה. המשמעות היא שימוש רחב באינטרנט ביתי. היום אנו מביאים בשורה נוספת לקידום תשתיות האינטרנט בישראל. הדרך עוד ארוכה להשלים את הפיגור של העשור, אך היום אנו עושים צעד חשוב לצמצום הפערים, כאשר מתווה הסיבים ייתן בהמשך מענה לכלל האזרחים".

עוד ציין השר, כי "המשאבים הנוכחיים לא מספקים מענה ראוי להתמודדות עם הקורונה לתקופה ארוכה. תקשורת מתקדמת היא הפתרון לעבודה, לימודים ורפואה מרחוק כדי לעצור את שרשרת ההדבקה. זה מענה חשוב בדרך לתשתיות תקשורת מתקדמות בישראל".

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים