תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » לון: השקה מסחרית ראשונה של אינטרנט מכדורים פורחים בקניה
כדור פורח של לון: שכבה נוספת של קישוריות. צילום: לון

לון: השקה מסחרית ראשונה של אינטרנט מכדורים פורחים בקניה

השיקה בשיתוף פעולה עם טלקום קניה צי של 35 כדורים פורחים, המספקים קישוריות 4G LTE בשטח של 50 אלף קמ"ר

מאת 9 ביולי 2020, 12:25 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לון (Loon) של אלפבית (Alphabet), החברה האם של גוגל (Google), יצאה לדרך בצורה רשמית בקניה, והשיקה השבוע צי של 35 כדורים פורחים בשמי קניה, שישדרו אינטרנט לאוכלוסיית המדינה.

השקה זו היא הפריסה המסחרית הראשונה של הטכנולוגיה, שעד כה נוסתה ונבחנה רק במצבי חירום, כמו, למשל, באסון ההוריקן "מריה" בפוארטו ריקו לפני שלוש שנים. פריסה זו היא גם הראשונה באפריקה, האזור שסובל מתת-כיסוי הגבוה בעולם של גישה לאינטרנט.

לצורך ההשקה חברה לון לטלקום קניה (Telkom Kenya) לאספקת קישוריות למנוייה. בפוסט שפרסם מנכ"ל לון, אלסטייר ווסטגארת', הוא כתב, כי הפרויקט יכלול 35 כדורים פורחים (או רכבי טיסה, כמו שהחברה מכנה אותם), כדי לשדר שירות 4G LTE. האזור הראשון שמכוסה בפרויקט הוא בגודל של כ-50 אלף קמ"ר בחלק המערבי והמרכזי של קניה, כולל הבירה ניירובי.

לון ערכה ניסויים בקניה במשך כשנתיים, ואומרת שבאמצעות השירות החדש כבר מחוברים לאינטרנט 35 אלף משתמשים, "למרות שרבים מהם עדיין אינם מודעים לכך". לדברי החברה, מהירות ההורדה שהושגה ביוני האחרון עמדה על 18.9 מגה-ביט לשנייה, ומהירות ההעלאה הייתה 4.7 מגה-ביט לשנייה, עם זמן אחזור של 19 מילי-שניות, כששירותים אינטרנטיים שונים, כמו ווטסאפ (WhatsApp) ויו-טיוב (YouTube) נוסו בהצלחה. השירות החדש יהיה פעיל בין השעות שש בבוקר ועד תשע בערב, משום שהכדורים מופעלים באנרגיה סולארית.

"לון אינה מעוניינת להחליף את התשתית הקיימת לקישוריות סלולרית, אלא רק להוסיף עליה, כתב המנכ"ל ווסטגארת'. "כרגע, הפס הרחב מסופק באמצעות שתי שכבות: מהקרקע באמצעות אנטנות סלולריות וכבלים של סיבים אופטיים, ומהחלל באמצעות לוויינים. לון מעוניינת לבנות שכבה נוספת באטמוספירה". עוד ציין, כי "ההשקה היא הבסיס לשכבה השלישית של הקישוריות. זה היה בהכנה במשך זמן רב, ועדיין יש לפנינו עבודה רבה כדי לבסס את השכבה החדשה הזאת של קישוריות".

לון: השקה מסחרית ראשונה של אינטרנט מכדורים פורחים בקניה Reviewed by on . לון (Loon) של אלפבית (Alphabet), החברה האם של גוגל (Google), יצאה לדרך בצורה רשמית בקניה, והשיקה השבוע צי של 35 כדורים פורחים בשמי קניה, שישדרו אינטרנט לאוכלוסי לון (Loon) של אלפבית (Alphabet), החברה האם של גוגל (Google), יצאה לדרך בצורה רשמית בקניה, והשיקה השבוע צי של 35 כדורים פורחים בשמי קניה, שישדרו אינטרנט לאוכלוסי Rating: 0

הגיבו