תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » צרפת תאשר את שיתוף וואווי בתשתיות דור 5, אך לא בליבה
וואווי

צרפת תאשר את שיתוף וואווי בתשתיות דור 5, אך לא בליבה

לפי מקורות אנונימיים שצוטטו ברויטרס, סוכנות הגנת הסייבר הצרפתית תתיר לחברות התקשורת להשתמש בציוד של וואווי לרשתות דור 5 שלהן, בתנאי שלא יותקן בליבה, בדומה להחלטה בבריטניה ולהמלצות האיחוד האירופי

מאת 18 במרץ 2020, 9:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לפי דיווחים שונים, ממשלת צרפת תאפשר לוואווי לקחת חלק בפריסת תשתיות דור 5 במדינה, ובדומה להחלטה בבריטניה – מדובר על חלקי הרשת שהן לא הליבה.

לפי מקורות אנונימיים שצוטטו ברויטרס, סוכנות הגנת הסייבר הצרפתית, ANSSI, תתיר לחברות התקשורת להשתמש בציוד של וואווי לרשתות דור 5 שלהן, בתנאי שלא יותקן בליבה.

"הם אינם רוצים לחסום את וואווי, אבל העיקרון הוא: 'לא הכניס אותם לתוך ליבת הרשת הסלולרית'", ציינו אותם מקורות.

אסטרטגיה זו דומה להחלטה בבריטניה בתחילת השנה, לצד ההנחיות של האיחוד האירופי, שהמליצו על זהירות ולא נידוי של ספקים שיש חשש כי הם מהווים סיכון.

לפי אחד המקורות, סוכנות הגנת הסייבר הצרפתית החליפה מידע עם מקבילותיה בבריטניה ובגרמניה, כדי ליישר קו מולן בגישתה ביחס לוואווי.

נראה שעבור כמה מפעילות צרפתיות, שכבר תלויות בציוד של וואווי ברשתות הקיימות שלהן, תהיה בכך הקלה, כך שהן לא יצטרכו להסיר אותו בפריסת הרשתות העתידיות, דבר שעלול להוביל להוצאות אדירות.

אם אכן יתאמתו הדיווחים, תהיה בכך שוב פגיעה ביוקרה של ארצות הברית, שהקמפיין שלה להחריג את היצרנית הסינית מרשתות דור חמש ברחבי העולם שוב חוטף סטירה מצלצלת. וואווי עצמה בונה בצרפת את מפעל הייצור האירופי הראשון שלה, בחלקו גם כדי לשכך את החששות שהציוד שלה עשוי לשמש לצורכי ריגול – דבר שהיא שבה ומכחישה.

בתוך כך, בגרמניה עדיין לא ניתנה החלטה סופית, למרות שיש סימנים לכך שעמדתה בקשר לוואווי תהיה דומה לזו של בריטניה, ובייחוד אם גם צרפת בסוף תאמץ אותה.

צרפת תאשר את שיתוף וואווי בתשתיות דור 5, אך לא בליבה Reviewed by on . לפי דיווחים שונים, ממשלת צרפת תאפשר לוואווי לקחת חלק בפריסת תשתיות דור 5 במדינה, ובדומה להחלטה בבריטניה – מדובר על חלקי הרשת שהן לא הליבה. לפי מקורות אנונימיים לפי דיווחים שונים, ממשלת צרפת תאפשר לוואווי לקחת חלק בפריסת תשתיות דור 5 במדינה, ובדומה להחלטה בבריטניה – מדובר על חלקי הרשת שהן לא הליבה. לפי מקורות אנונימיים Rating: 0

הגיבו