תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » כך נערך משרד התקשורת למשבר הקורונה
משרד התקשורת

כך נערך משרד התקשורת למשבר הקורונה

משרד התקשורת פתח מרכז שליטה ייעודי, שיעקוב אחר שינויים בשוק התקשורת וייתן הנחיות להיערכות ומענה מקצועי לחברות התקשורת ● שר התקשורת: "הוריתי לנקוט בכל הפעולות הנדרשות על מנת שמשק התקשורת ישמור על רציפות תפקודית, ורמת השירות לאזרח תישמר"

מאת 16 במרץ 2020, 14:06 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לאור ההתפתחויות האחרונות וכחלק מהגדרת משק התקשורת כמשק חיוני, הנחה דוד אמסלם, שר התקשורת, את מנכ"ל המשרד, נתי כהן, לפתוח מרכז שליטה ייעודי שיחל לפעול באופן מלא החל מהיום (יום ב'). ככלל, משק התקשורת והדואר ערוך למצבים מסוג זה ואף לתרחישים מאתגרים יותר, והמשרד מעריך שרשתות התקשורת יידעו לעמוד בעומסים הצפויים בצריכת התקשורת. בשלב זה המשרד אינו צופה בעיות מערכתיות. נושא זה יקבל טיפול מועדף על פני יתר הסוגיות שבהן מטפל המשרד.

תפקידי מרכז השליטה:

  • גיבוש תמונת מצב כולל למשק התקשורת.
  • מעקב ובקרה אחר שינויים בשוק התקשורת.
  • מתן הוראות להערכות נכונה להמשך.
  • ריכוז בקשות חברות התקשורת ומתן מענה מקצועי לבקשות בטווחי זמן קצרים.
  • גיבוש תמונת מצב טכנית הנדסית והגדרת סדרי עדיפויות לפניות שיתקבלו.
  • טיפול בפניות הציבור הן באופן פרטי והן מערכתי.

בשלב זה, עובדי המשרד ממשיכים בעבודתם בהתאם להנחיות משרד הבריאות ונציב שירות המדינה.

כאמור, משק התקשורת הוגדר כמשק חיוני, וכנגזרת מכך עובדי החברות ימשיכו להפעיל את כלל השירותים בהתאם להגדרה זו:

  • המערך ההנדסי יפעל ב-100% כוח אדם על מנת לוודא פעילות תקינה של כלל המערכות.
  • מערך השירותים הכללי ירד ל-50%.
  • מטה/הנהלה ל-30%.
  • חברות החדשות רדיו וטלוויזיה ימשיכו בפעילות מלאה.

שר התקשורת ציין, כי "אנו נמצאים בשיח רציף עם החברות ומוודאים, שהן בהיבט שירותי התקשורת הנייחת והסלולר והן שירותי הדואר יינתנו באופן רציף ותקין. יש לציין לחיוב את שיתוף הפעולה עם כלל החברות, אשר מתחילת הדרך נענו לפניית המשרד ונערכות גם להחרפת המצב.

שר התקשורת, דודי אמסלם, ומנכ"ל המשרד, נתי כהן. צילום: דוברות משרד התקשורת

שר התקשורת, דודי אמסלם, ומנכ"ל המשרד, נתי כהן. צילום: דוברות משרד התקשורת

השר הוסיף, כי "בראייתי, שירותי התקשורת, במיוחד בימים אלה, הינם צורך קריטי וחיוני – אנשים עובדים מהבית, תלמידים לומדים מהבית, מזמינים אוכל לבית ועוד ועוד, כל זאת מחייב תשתיות תקשורת אמינות ומתפקדות. לצורך כך כבר בתחילת האירוע כינסתי את הדרג המקצועי במשרד והוריתי לנקוט בכל הפעולות הנדרשות על מנת שמשק התקשורת ישמור על רציפות תפקודית ורמת השירות לאזרח תישמר".

כבר בראשיתו של משבר הקורונה  החל המשרד לתמוך במאמץ הממשלתי בהובלת משרד הבריאות, ובתוך כך הורה, בין היתר, לחברות התקשורת לעדכן במסרון כל אזרח השב לתחומי מדינת ישראל להישמע להנחיות משרד הבריאות. בד בבד בוצעו ישיבות מטה והיערכויות על מנת לתמוך במאמץ הממשלתי הכולל, ככל שהמצב הלך והחריף.

 

 

 

כך נערך משרד התקשורת למשבר הקורונה Reviewed by on . לאור ההתפתחויות האחרונות וכחלק מהגדרת משק התקשורת כמשק חיוני, הנחה דוד אמסלם, שר התקשורת, את מנכ"ל המשרד, נתי כהן, לפתוח מרכז שליטה ייעודי שיחל לפעול באופן מלא לאור ההתפתחויות האחרונות וכחלק מהגדרת משק התקשורת כמשק חיוני, הנחה דוד אמסלם, שר התקשורת, את מנכ"ל המשרד, נתי כהן, לפתוח מרכז שליטה ייעודי שיחל לפעול באופן מלא Rating: 0

הגיבו